Domů
Plynárenství
Německá vláda vyhlásila kvůli zásobování plynem stav výstrahy
zemní plyn, plynový hořák
Zdroj: Pixabay

Německá vláda vyhlásila kvůli zásobování plynem stav výstrahy

Plynárenství
3 komentáře
23. červen 2022, 11:11
ČTK

Berlín 23. června (zpravodaj ČTK) – Německá vláda vyhlásila kvůli problémům s dodávkami plynu stav výstrahy, což je druhý varovný stupeň. Dnes to na mimořádné tiskové konferenci oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Přímé dopady na domácnosti nové opatření zatím mít nebude, s úpravou cen se zatím nepočítá. Vláda se ale ještě více zaměří na plnění zásobníků, podle Habecka na nákup plynu do zásoby vláda uvolnila dodatečných 15 miliard eur (371 miliard Kč).

„Bezpečnost zásobování plynem je prozatím zajištěna, plyn se ale v Německu stává nedostatkovou surovinou,“ řekl Habeck o důvodech, proč Německo přechází ze stupně včasného varování na stupeň výstrahy.

Stupeň včasného varování vláda vyhlásila v březnu v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu a na očekávané problémy s dodávkami plynu z Ruska.

Podle Habecka je nezbytné hledat úspory ve spotřebě plynu. Pomoci mohou nejen průmysloví odběratelé, ale i domácnosti. „Domácnosti mohou přenastavit a upravit hydraulické vyvážení své topné soustavy. Takové kroky mohou znít banálně a možná úsměvně, ale mohou v případě 41 milionů německých domácnostní znamenat zásadní rozdíl,“ řekl ministr o úsporách ve spotřebě.

Ministerstvo hospodářství nyní pracuje na aukčním modelu úspor plynu, kdy by průmysl mohl tuto surovinu nakupovat, zároveň by získal odměny, pokud by plyn nevyužil.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
Peter Zachara
23. červen 2022, 11:31

Takové kroky mohou znít banálně a možná úsměvně …

Mohou a mozna?

Urcite a urcite!

Ale co cakat od politika, ked davy tak obdivne hykaju, ze?

Ladislav Novák
23. červen 2022, 12:11

Německo se svou "pověstně známou" nejhloupější energetickou politikou na světě samo přivedlo do pasti, kterou kritické hlasy odborníků předvídaly už několik let před nástupem energetické krize v roce 2021. A taky bylo jasné, že zfanatizovanému zelenému Německu a EU/EK pomůže jedině tvrdý náraz hlavou do zdi, žádné technické ani ekonomické varování před kolapsem energetiky nikdo nepřipustí ani ke zveřejnění v masmédiích obsazených zelenými aktivisty.

Na a tak už ten náraz začal, ale to je teprve začátek... :-)

Ladislav Novák
23. červen 2022, 12:13

Opět komentář neprošel? :-) Nejhloupější energetická politika na světě už nese své ovoce...

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516