Domů
Plynárenství
Rusko tvrdí, že překazilo ukrajinskou sabotáž na plynovodu do Turecka
Zdroj: gazprom.com
Zdroj: gazprom.com

Rusko tvrdí, že překazilo ukrajinskou sabotáž na plynovodu do Turecka

Plynárenství
1 komentář
24. listopad 2022, 12:14
ČTK

Ruská tajná služba FSB uvedla, že překazila pokus Ukrajiny o sabotáž „na plynovodu South Stream“, který podle jejího sdělení přivádí ruský plyn do Turecka a Evropy. Informovala o tom dnes agentura Interfax. Tvrzení nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů, ukrajinští představitelé se k záležitosti nevyjádřili.

Agentura Reuters v této souvislosti upozornila, že projekt plynovodu South Stream, který měl přepravovat ruský plyn přes Černé moře do Bulharska, nebyl nikdy realizován a byl zrušen ve prospěch projektu nazvaného TurkStream, který vede z Ruska do evropské části Turecka.

„Díky souboru vyšetřovacích opatření se podařilo zabránit pokusu ukrajinských speciálních služeb o sabotáž a teroristický čin na plynovodu South Stream, který dodává energetické zdroje do Turecka a Evropy,“ citoval Interfax z prohlášení FSB.

Ruský prezident Vladimir Putin už v říjnu při setkání se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem v Astaně uváděl, že se odehrál pokus výbuchem poškodit plynovod TurkStream, připomněla agentura Interfax.

Podle dnešního vyjádření ruské kontrarozvědky byli v souvislosti s případem zatčeni dva ruští občané, kteří se podíleli na přípravě útoku. Zabavena byla údajně také plastická trhavina a magnetické miny. Výbuch se měl podle FSB uskutečnit ve Volgogradské oblasti, která se nachází na jihu evropského Ruska při hranici s Kazachstánem.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Jan Novák
27. listopad 2022, 02:03

Rusko lhalo, lže a bude lhát.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se