Domů
Rychlé zprávy
Německý Siemens zvýšil zisk o deset procent, energetické divizi se ale nedařilo
Turbína SST-600

Německý Siemens zvýšil zisk o deset procent, energetické divizi se ale nedařilo

Rychlé zprávy
Bez komentáře
9. listopad 2017, 09:27
ČTK

Německý průmyslový koncern Siemens ve čtvrtém čtvrtletí svého finančního roku zvýšil čistý zisk o deset procent na 1,29 miliardy eur (33 miliard Kč). O dvě procenta na 22,3 miliardy eur (570,7 miliardy Kč) vzrostly tržby, objem zakázek se zvýšil o 16 procent. Pomohly mimo jiné i nižší náklady na propouštění zaměstnanců. Firma podle svého dnešního sdělení počítá za celý finanční rok se zvýšením zisku až na 6,55 miliardy eur.

Zisk na akcii firma odhaduje na 7,20 až 7,70 eura. V odhadu celoročního zisku ale nejsou započteny náklady na chystané propouštění zaměstnanců v energetické divizi. V loňském fiskálním roce Siemens vytvořil zisk téměř 6,1 miliardy eur.

Šéf koncernu Joe Kaeser uvedl, že i přes dobré celkové výsledky čeká podnik restrukturalizace. Týkat se bude energetické divize, která ve čtvrtletí zaznamenala čtyřicetiprocentní pokles zisku a o 20 procent se jí snížily i tržby. Příjmy z této divize tvoří zhruba pětinu celkových příjmů koncernu.

Ilustrční foto: Vzhled hotové gondoly Siemens Offshore wind D7 platform vyráběné v nové továrně v Cuxhavenu
Ilustrační foto

Očekává se, že firma kvůli ztrátám propustí tisíce zaměstnanců této divize, z nichž mnozí pracují ve východní části Německa. Vysloužila si za to už kritiku německé ministryně hospodářství Brigitte Zypriesové, připomněla agentura Reuters.

Strukturální problémy této divize má podle Kaesera na svědomí právě německá politická reprezentace, která podporuje přechod k obnovitelným zdrojům.

Siemens je známý hlavně výrobou elektrárenských systémů. V posledním desetiletí se však stal lídrem v oblasti digitalizace průmyslu, koupil mnoho softwarových skupin a do svého portfolia začlenil řadu nových metod automatizace.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516