Domů
Společnosti ve světě
E.ON a Samsung budou spolupracovat v oblasti skladování elektřiny

E.ON a Samsung budou spolupracovat v oblasti skladování elektřiny

Společnosti E.ON a Samsung podepsaly memorandum o porozumění, které má vést k bližší spolupráci obou společností na trhu se skladováním elektřiny. V plánu jsou projekty ve 4 zemích, jednou z nich se má stát i Česká republika.

Středečním podpisem memoranda o porozumění spolu německý energetický gigant E.ON a jihokorejský Samsung SDI uzavřely bližší spolupráci. Konkrétně se má jednat o hledání výnosných projektů v oblasti skladování elektřiny za použití lithium-iontových baterií. Baterie a s nimi spojené projekty by měly najít využití v oblasti stability elektrické sítě, průmyslu a energetických systémů. V předběžné dohodě se nicméně neřeší finanční stránka věci.

„Rozšiřování obnovitelných zdrojů spolu s požadavkem zákazníků na decentralizované systémy je hnací silou pro nutnost flexibility napříč celým energetickým sektorem. Lithium-iontové baterie jsou dostatečně vyhovující, aby se staly součástí flexibilního řešení díky svému modulárnímu provedení, účinnosti, jednoduchosti a snadné volbě jejich kapacity.“

Bernard Reutersberg, E.ON

Jednou z uvedených zemí, ve které se plánují projekty zaštítěné E.ONem a Samsungem, se má stát i Česká republika. Kromě České republiky se dále jedná o USA, Německo a Spojené království.

Nový zajímavý trh

Skladování elektřiny se těší v poslední době velkému zájmu. V odvětví baterií zatím dominuje Elon Musk se společností Tesla, nicméně na tento trh přicházejí i nový hráči. Tradiční energetické společnosti se snaží objevovat nové možnosti, jak vyhovět nárokům zákazníků v jejich potřebách uskladnění elektřiny a energetických úspor.

Tento trend se potvrdil po klimatické konferenci v Paříži a očekávanému boomu na trhu s obnovitelnými zdroji. Velký posun vpřed tento trh zaznamenal na jaře, kdy Tesla oznámila spuštění projektu Powerwall pro domácí aplikace uskladňování elektřiny.

Samsung rozhodně není v oboru žádným nováčkem. V současné době společnost dodává baterie pro automobilky VW a Audi a letos se navíc dohodla na koupi divize kanadské Magna International, která se zabývá vývojem a výrobou bateriových systému pro elektrická vozidla.

Zdroj úvodního obrázku: inc.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se