Domů
Společnosti ve světě
Německá RWE během dvou let zruší další 2000 pracovních míst
https://www.flickr.com/photos/photo64/4538204029/

Německá RWE během dvou let zruší další 2000 pracovních míst

Druhá největší německá energetická skupina RWE plánuje do roku 2018 snížit počet pracovních míst o 2000. V průběhu posledních tří let již zrušila okolo 10 000 pracovních míst.

„Součástí našich dosavadních střednědobých plánů je před koncem roku 2018 snížit počet pracovních míst o zhruba 2000, mimo jiné také díky přirozené fluktuaci,“ řekl ředitel oddělení lidských zdrojů RWE Uwe Tigges pro essenské regionální noviny Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Energetická skupina RWE, která působí i v České republice, v posledních třech letech zrušila okolo 10 000 pracovních míst. K tomuto kroku ji donutila především situace v současné německé energetice, která se ubírá směrem obnovitelných zdrojů energie (OZE). Velcí energetičtí producenti, jejichž portfolio je z převážné části založeno na konvenčních energetických zdrojích, tak strádají především vlivem pokřivení energetického trhu mimotržními dotacemi OZE.

„Zatím se nám podařilo vyhnout se propouštění. A budeme dělat všechno pro to, aby to tak zůstalo i nadále,“ řekl Tigges.

RWE vyčlenění svou perspektivní část do nové společnosti

Skupina sídlící v Essenu, jež má nyní celkově okolo 60 000 zaměstnanců, v prosinci minulého roku oznámila vyčlenění divize obnovitelných zdrojů energie, divize sítí a maloobchodní divize do nové společnosti, do které se podle Tiggese přesune také okolo 40 000 zaměstnanců. Šéfem nově vznikající společnosti, která by měla vstoupit na burzu do konce roku, by se podle Reuters mohl stát současný generální ředitel skupiny, Peter Terium.

„To dává smysl, jelikož do nové společnosti budou přesunuty všechny stabilní části a převážná část EBITDA,“ řekl analytik společnosti Bernstein, Deepa Venkateswaran.

Úvodní fotografie: Michael

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.