Domů
Společnosti ve světě
Nový prototyp větrné turbíny ve Španělsku

Nový prototyp větrné turbíny ve Španělsku

Společnost Gamesa uvedla do provozu prototyp své nové turbíny G114 s výkonem 2,5 MW v Alaize, oblasti Navarre ve Španělsku. Instalovány byly celkem dvě turbíny, které již vyrábějí elektřinu. Zkušební provoz dvou prototypů má sloužit hlavně k namáhavému procesu schválení turbín a získání všech potřebných certifikátů, což by se mělo podařit Gamese na konci letošního roku.

Roční výkon jedné G114 turbíny by měl podle odhadů zajistit dodávku elektrické energie pro 2250 domácností a ušetřit naše životní prostředí před vypuštěním 6 tisíc tun CO2 ročně. Větrná turbína byla navržena pro větrné oblasti typu II a proto má delší lopatky a výkon 2,5 MW, čím se dosahuje nejvyšší možné účinnosti a výnosnosti. Oproti předešlému modelu turbíny G97 od Gamesy turbína G114 vyrobí o 29 % více elektrické energie a zároveň sníží cenu za energie o 10 %.

Gamesa a její větrné turbíny rozhodně nejsou žádným nováčkem v oboru. Vývoj G114 o výkonu 2,5 MW je založen na osvědčené technologii z modelů o menších výkonech. Turbíny s výkonem od 2 MW do 2,5 MW patří k nejspolehlivějším větrným turbínám na současném trhu a jsou instalovány celkem ve 34 zemích. Společnost už teď při začátku zkušebního provozu prototypu dostala několik objednávek na turbínu G114-2,5 MW. První objednávka šesti turbín poputuje do Švédska, druhá objednávka sedmi turbín do Belgie a zatím největší objednávka je na 94 turbín do Skotska.

G114-2,5 MW je první turbínou tohoto výkonu v portfoliu nové generace turbín společnosti Gamesa. Právě turbíny od Gamesy způsobují změnu trendu v ceně elektřiny z větrných elektráren. Vývoj nové generace turbín trval inženýrům z Gamesy přes tři roky.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.