Domů
Elektřina
Panasonic s flexibilní baterií přibližuje myšlenku ohýbatelného telefonu blíže realitě

Panasonic s flexibilní baterií přibližuje myšlenku ohýbatelného telefonu blíže realitě

Vytvoření ohýbatelných zařízení není pouze o vytvoření pružných displejů, ale rovněž o pružných bateriích. Společnosti Panasonic se podařilo první pružnou lithiovou baterii vyrobit. Slibná technologie je zatím ještě v plenkách a nejvíce limitujícím faktorem je zatím nedostatečná kapacita baterií.

Na základě elektrochemických principů fungování lithium-iontových baterií, které důvěrně známe z našich zařízení, byla společností Panasonic vyvinuta baterie, která může být takřka bez energetických ztrát a při zachování bezpečnosti ohýbána a rolována.

Baterie snese v dnešní době nevídaně hrubé zacházení

Tato baterie je nejen pružná, ale rovněž odolná. Společnost Panasonic prohlašuje, že baterie si udrží 99 % úrovně svého nabití i po stovce ohnutí o poloměru zakřivení 25 milimetrů.

Těchto vlastností je dosaženo využitím laminované konstrukce těla, která pomáhá držet náplň každého článku na svém místě při předcházení případným únikům tekutých složek. Představa Panasonicu je taková, že baterie bude složena z článků o rozměrech 40 mm x 65 mm. Ty by měly být nošeny co nejblíže lidského těla, jelikož zvláště u takto tenké baterie by se problém s provozem za nízkých teplot velmi rychle negativně projevil.

Doufejme, že pouze prozatímní, nicméně zásadní vadou na kráse, je její silně limitující kapacita, která dosahuje hodnoty 60 mAh. Kapacita tudíž není dostačující ani pro chytré hodinky, natož pak mobilní telefon, který má kapacitu baterie standardně přibližně 50 krát větší.

Pořád je zde však možnost spřažení mnoha těchto článků, čímž by se nevýhoda malé kapacity potlačila. Panasonic má tedy ještě mnoho prostoru k vylepšení své na první pohled velmi slibné technologie.

Zdroj úvodní fotografie: thesun.co.uk

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.