Domů
Elektřina
innogy odkoupí výrobce fotovoltaických systémů a baterií BELECTRIC
Bateriový systém společnosti BELECTRIC. Zdroj: BELECTRIC

innogy odkoupí výrobce fotovoltaických systémů a baterií BELECTRIC

innogy se stane mezinárodním hráčem na poli fotovoltaických systémů a baterií díky akvizici společnosti BELECTRIC Solar & Battery. Obě společnosti podepsaly smlouvu o koupi akcií, uzavření transakce v hodnotě desítek milionů euro by mělo proběhnout na začátku roku 2017.

V současné době se s uzavřením transakce čeká pouze na schválení ze strany antimonopolních úřadů.

„Skrze innogy vytváříme inovativní, decentralizovanou a udržitelnou energetickou společnosti budoucnosti. Dohodnutá akvizice BELECTRIC Solar & Battery se perfektně hodí do této koncepce. Chytré bateriové systémy činí výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů účinnější a bezpečnější. Akvizicí BELECTRIC získáváme inovativní společnost, která si vytvořila silnou pozici na mezinárodním trhu,“tvrdí Peter Terium, generální ředitel společnosti RWE a innogy.

BELECTRIC Solar & Battery

Společnost BELECTRIC Solar & Battery je součástí holdingu BELECTRIC a zabývá se projektováním, instalací, provozem a údržbou velkých fotovoltaických systémů. Společnost je také aktivní na poli bateriových systémů, mimo jiné nabízí velkokapacitní bateriové systémy na klíč.

Společnost vyvíjí technologie ve vlastních továrnách v Německu a Indii. V rámci svého více než 15letého působení BELECTRIC postavila více než 280 fotovoltaických systémů s celkovým instalovaným výkonem přesahujícím 1,5 GWp. Mimo to provozuje BELECTRIC další fotovoltaické systémy o výkonu více než 1 GWp.

Společnost se zaměřuje na Evropský trh, rostoucí trhy na středním východě a v severní Africe, stejně jako Indii, Jižní Ameriku a USA. V roce 2015 dosáhl upravený zisk EBITDA (zisk před zdaněním, úroky a odpisy) podle BELECTRIC desítek milionů euro.

„Akvizicí BELECTRIC posílíme své schopnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie a získáme rozsáhlou odbornost, stejně jako dlouholeté provozní zkušenosti se solárními technologiemi. Zkušený tým BELECTRIC posune innogy vpřed v sektoru velkých solárních projektů,“ říká Hans Bunting, provozní ředitel sekce obnovitelných zdrojů v innogy.

Pracovní nabídky od společnosti innogy Česká republika a.s.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516