Domů
Společnosti ve světě
Shell chce zvýšit investice do čisté energie na 1 miliardu USD
Shell logo
Shell logo. Zdroj: Flickr @ Shell

Shell chce zvýšit investice do čisté energie na 1 miliardu USD

Britsko-nizozemská energetická společnost Royal Dutch Shell chce do roku 2020 investovat ročně jednu miliardu dolarů (23 miliard Kč) do projektů ve své nové divizi zaměřené na nové energetické zdroje. Uvedl to na generální ředitel Ben van Beurden na konferenci v Turecku.

Shell je největší ropnou a plynárenskou skupinou v Evropě. Firma zřídila divizi New Energies, která se zaměřuje na obnovitelnou energii a nové technologie a má jí pomoci snížit emise oxidu uhličitého.

Van Beurden upozornil, že v některých částech světa se začínají těšit zájmu spotřebitelů vozy s elektrickou baterií. Prudce klesají také náklady na větrné a solární elektrárny.

Shell arktida aljaška těžba
Ilustrační foto

Shell vidí však příležitosti i jinde, jako u vodíkového pohonu nebo zkapalněného zemního plynu a nové generace biopaliva pro leteckou, lodní a těžkou nákladní přepravu, tedy pro oblasti dopravy, kde baterie nejsou vhodnou alternativou. Přerušovaná povaha dodávek elektřiny z větru a ze slunce pak podle něj znamená, že dlouhodobě budou mít důležitou úlohu také elektrárny poháněné plynem.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Petr
11. červenec 2017, 11:22

Shell v podstatě investoval jenom v rámci reklamy.

Místo toho aby se pokusil urvat hlavní podíl na příbuzném trhu, přitom měl velké šance v mořských větrnících, kdy mohl poskytovat ukotvení a svavby na dně, a dopravu speciálními na to stavěnými obřími loďmi.

Dokonce ani v tom plynu už nepatří hlavní z evropských Shell globálně zrovna mezi úplnou špičku.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se