Domů
Společnosti ve světě
Společnosti Bloomberg a Sky se zavázaly k využívání OZE

Společnosti Bloomberg a Sky se zavázaly k využívání OZE

Společnosti Bloomberg a Sky se přidaly k iniciativě RE100, která sdružuje firmy s cílem využívat energii z obnovitelných zdrojů. Součástí globální kampaně RE100 je aktuálně 56 společností, mezi nimiž nechybí giganti jako IKEA, BMW Group, Google, Microsoft nebo Nike.

Iniciativa RE100 vznikla v roce 2014, vloni v září čítala již 36 členů. Mezi nejnovější přírůstky patří společnosti Bloomberg a Sky. Sky plc je britská telekomunikační společnost, která poskytuje své služby 21 milionům zákazníků napříč Itálií, Německem, Rakouskem a Velkou Británií.

„Chtěli jsme ukázat vůdcovství a zároveň se zavázat k odvážným a náročným cílům, také jsme chtěli ukázat, že jednat zodpovědně a být úspěšný komerčně jde ruku v ruce.“

Fiona Ball, vedoucí v Responsible Business ve Sky plc

Přední evropská společnost v oblasti telekomunikací a informačních technologií zaměstnává 30 tisíc lidí. Cílem Sky je využívat veškerou elektrickou energii z obnovitelných zdrojů do roku 2020. Aktuálně OZE pokrývají 75 % spotřeby elektrické energie společnosti.

„Dodnes jsme investovali více než 8,5 milionů liber do technologií od trigenerace a větrných turbín, až k solárním panelům a kotlům na biomasu.“

Fiona Ball, vedoucí v Responsible Business ve Sky plc

Bloomberg je na začátku cesty

Americká společnost Bloomberg, zaměstnávající přes 18 tisíc lidí a s ročním obratem 9,5 miliard dolarů, chce během následujících deseti let pokrýt veškerou spotřebu elektrické energie pomocí OZE.

„V roce 2013 jsme si stanovili cíl 35 % z OZE do roku 2020. Máme jasný plán, jak dosáhnout tohoto bodu, takže vytyčení roku 2025 pro dosažení 100 % obnovitelné elektrické energie je rovněž dosažitelné.“

Curtis Ravenel, globální vedoucí v Sustainable Business and Finance v Bloomberg

Podle údajů z loňského roku využil Bloomberg 3000 MWh elektrické energie z obnovitelných zdrojů, což představuje pouhé 1 % celkové spotřeby společnosti. Curtis Ravenel však ujišťuje, že během následujících dvou let by měl Bloomberg dokončit tři své obnovitelné projekty a další energii získá nákupem od jiných výrobců. Koncem roku 2017 by tak měla elektřina z OZE představovat 21 % spotřeby společnosti.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se