Výsledky SolarCity mírně překvapily, o prodeji se rozhodne tento týden

DomůSpolečnosti ve světěVýsledky SolarCity mírně překvapily, o prodeji se rozhodne tento týden

Americká společnost SolarCity zveřejnila mírně lepší výsledky ve třetím čtvrtletí, než předpovídali analytici. Tržby se zvýšily v tomto roce již o 79 % oproti stejnému období loňského roku. Na konci tohoto týdne se bude rozhodovat o spojení s Teslou.

Jedna z hlavních amerických společností, která se zabývá výstavbou a údržbou solárních elektráren, ve třetím čtvrtletí zveřejnila lepší výsledky, než bylo očekávané. I přesto je ale společnost ve ztrátě. Zveřejnila ztrátu 2,27 dolarů na akcii.

K výraznému zlepšení hospodářských výsledků došlo mimo ztráty na akcii i u celkových tržeb, které meziročně vzrostly o 76 %. To bylo částečně způsobeno i tím, že společnost očekávala instalaci 170 MW solárních panelů, ale celkem se jí povedlo uvést do provozu 187 MW.

Společnosti se sice podařilo překročit plán v instalaci solárních elektráren (stejně jako v prvním a druhém čtvrtletí), ale na původní celoroční cíl nedosáhne. Na začátku roku se počítalo s instalací celkem 1,25 GW výkonu, následně byl cíl snížen na 1 GW a nyní je celoroční cíl již na hodnotě 900 MW.

I tak je ale důležité připomenout, že k dosažení cíle 900 MW je nutné, aby společnost nainstalovala minimálně 300 MW v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Nejvíce instalací SolarCity v tomto roce zaznamenala ve druhém čtvrtletí, kdy uvedla do provozu celkem 214 MW. Vzhledem k instalaci výkonu v předchozích čtvrtletích by musela být poslední čtvrtina roku opravdu mimořádná.

Rozhodnutí o spojení s Teslou přijde již tento týden

Klíčový pro společnost SolarCity bude konec tohoto týdne, kdy budou její akcionáři spolu s akcionáři společnosti Tesla rozhodovat o koupi SolarCity ze strany Tesly.

Spojení se od počátku snaží propagovat Tesla, která tvrdí, že by díky spojení obou společností mohlo na straně tržeb přibýt až 1 mld. dolarů ročně. Pokud by tomu tak skutečně bylo, musela by společnost SolarCity více než zdvojnásobit tržby z roku 2015, kdy přesáhly 400 mil. dolarů.

Akcie společnosti se nejvýrazněji propadly na začátku tohoto roku, od té doby se drží převážnou část doby v okolí $20 za akcii.