Domů
Elektřina
Předseda rady ERÚ kvůli sporům odstoupí z funkce, ke stejnému kroku vyzval i zbylé členy
Zdroj: ČEPS

Předseda rady ERÚ kvůli sporům odstoupí z funkce, ke stejnému kroku vyzval i zbylé členy

Elektřina
3 komentáře
29. listopad 2018, 12:03
ČTK

Předseda rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Vratislav Košťál se rozhodl ke 30. listopadu odstoupit z funkce a vyzval k tomu i další členy rady. Důvodem jsou podle něj spory v radě, které vedení úřadu paralyzují. ČTK to dnes oznámil Košťál v tiskovém prohlášení. Rada ERÚ je pětičlenná a podle Košťála tři členové rady nerespektují jeho vedoucí pozici. To mu znemožňuje uskutečnit vize dosažení optimálních cen energií, uvedl.

Košťál s dalším členem rady Rostislavem Krejcarem nepodepsali cenové rozhodnutí, jež stanovuje ceny v elektroenergetice pro rok 2019.

„Nemohu a nechci již dále přihlížet nevstřícnosti a bojkotu většiny tří členů rady ERÚ, akceptovat mé zákonné postavení jako osoby, která má řídit činnost rady ERÚ na základě principů demokratického vládnutí a zákonnosti,“ sdělil předseda rady.

Krejcar ve středu popřel, že by důvodem nepodepsání cenového rozhodnutí bylo vyústění dlouhodobých sporů mezi členy rady.

ERÚ v úterý oznámil, že regulovaná část ceny elektřiny pro domácnosti vzroste v průměru o 2,2 procenta, u plynu regulované ceny pro maloodběratele klesnou o 2,5 procenta. Podle analytiků mohou některým lidem náklady na energie vzrůst až o několik tisíc korun ročně.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Proč je elektřina tak drahá? Uhelné, vodní, větrné i jaderné elektrárny vyrábějí příliš málo
19. srpen 2022, 04:30
ČEPS si půjčí 15 miliard od ministerstva financí. Na zvýšené náklady za podpůrné služby
18. srpen 2022, 14:45
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
Petr
29. listopad 2018, 14:10

To je teda další sebestředný dobroser.

Hlavně, že za diktátorský režim kritizoval tenkrát předsedkyni Vitáskovou, tak byl změněn systém na skutečně demokratický, a naráz mu když je předsedou sám vadí, pokud je většina proti němu.

Hlavním úkolem takového předsedy je, aby vedl a kontroloval procesy a poctivost hlasování, a né prosazoval svůj názor, pokud se prokáže jako menšinový.

petr
29. listopad 2018, 18:20

máte svatou pravdu osobně jsem s ním jednal a je to totální blb

Marek
30. listopad 2018, 15:53

Rok se nám nová rada ERÚ na všech energetických konferencích v tuzemsku poctivě představovala. Než stihla nová rada něco udělat či změnit, tak se pro jistotu rozhádala. Tato situace je další prohrou ERÚ.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se