Domů
Uhlí
Společnost OKD vytěžila od počátku roku na Karvinsku už milion tun uhlí

Společnost OKD vytěžila od počátku roku na Karvinsku už milion tun uhlí

Společnost OKD vytěžila od počátku roku na Karvinsku už milion tun uhlí. Dobrým výsledkům v těžbě i na ražbách předcházelo hlavně pečlivé plánování, řekla dnes ČTK mluvčí OKD Naďa Chattová.

OKD je jediným producentem černého uhlí v Česku. Ze statistiky ministerstva průmyslu a obchodu vyplývá, že za celý loňský rok se produkce černého uhlí proti roku 2019 snížila o 37,6 procenta na 2,1 milionu tun.

Firma OKD letos ukončila těžbu v dolech ČSA a Darkov a od března těží pouze v Dole ČSM. „Z dosud vytěženého uhlí tvoří přibližně 77 procent kvalitní koksovatelné uhlí. Zbylou část pak uhlí energetické,“ uvedla Chattová. Za celý letošní rok by se v OKD mělo vytěžit zhruba 1,8 milionu tun uhlí a podíl koksovatelného uhlí by měl dosáhnout 79 procent.

„Za leden a únor je třeba ocenit zaměstnance, kteří do poslední možné chvíle těžili uhlí na dolech ČSA a Darkov, také zaměstnanci darkovské úpravny jeli naplno až do doby předání dolů i úpravny státnímu podniku Diamo,“ uvedl ředitel provozu OKD David Hájek.

V OKD už se dělají přípravy pro rok 2022. „Již nyní razíme chodby, které budou sloužit pro dobývání uhlí v roce 2022, takový předstih prací je při hornické činnosti nutný. V roce 2022 pak bude ražeb postupně ubývat,“ uvedl Hájek.

Podnik těžbu postupně ukončuje, protože se nevyplácí. V Dole ČSM se má těžit minimálně do konce příštího roku. OKD má přibližně 2800 vlastních zaměstnanců a zhruba 800 dodavatelských pracovníků. Majitelem podniku je od roku 2018 prostřednictvím své společnosti Prisko stát.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.