Švédská státní energetická společnost Vattenfall bude zřejmě pokračovat v odprodeji svých německých uhelných aktiv. V následujících letech by se společnost mohla zbavit jedné ze svých nejmodernějších černouhelných elektráren, Moorburg.

Po prodeji hnědouhelných dolů a elektráren českému EPH na jaře letošního roku Vattenfall rovněž zvažuje prodej elektrárny Moorburg, jedné ze svých nejnovějších a nejúčinnějších černouhelných elektráren. Agentuře Reuters to sdělil generální ředitel společnosti.

„Moorburg dlouhodobě vlastnit nepotřebujeme. Velmi dobře si dokážeme představit jiné, lepší vlastníky. Stále elektrárnu upravujeme, takže to není na stole dnes, ale zcela jistě bude v následujících pěti letech.“

Magnus Hall, generální ředitel Vattenfall

Elektrárna Moorburg přitom zahájila svůj komerční provoz na prvním bloku teprve v únoru loňského roku, na druhém následovně v polovině téhož roku. Zdroj o celkovém výkonu 1 548 MW se svou roční výrobou okolo 11 TWh dokáže pokrýt až 90 % poptávky po elektrické energii v nedalekém Hamburku.

Elektrárna se rovněž pyšní vysokou účinností výroby elektrické energie, která dosahuje 46,5 %. Podle společnosti Vattenfall tak elektrárna při výrobě elektrické energie produkuje až o 25 % méně množství CO2 ve srovnání se staršími bloky.

Zdroj úvodní fotografie: Vattenfall

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *