Domů
Uhlí
Výroba elektřiny z čínských uhelných elektráren letos významně roste

Výroba elektřiny z čínských uhelných elektráren letos významně roste

Výroba elektřiny z čínských tepelných elektráren, zahrnujících zejména uhelné elektrárny, vzrostla v květnu meziročně o 10,3 % na 392,2 TWh. Ve srovnání s dubnem se jedná o nárůst produkce o 3,6 %. Celkem bylo v květnu v Číně vyrobeno 544,3 TWh elektřiny, meziročně o 9,8 % více.

Vysoká spotřeba elektřiny zaznamenaná v květnu v Číně je podle zahraničního serveru Platts důsledkem teplého počasí. Nárůst spotřeby elektřiny byl poryt zejména uhelnými elektrárnami, přestože výroba elektřiny z vodních elektráren vzrostla meziročně o 6,9 % na 92,4 TWh.

„Vodní elektrárny nereagují dostatečně rychle na to, aby zmírnily růst výroby tepelných elektráren,“ uvedli dle Platts ve čtvrtek analytici Citi.

Za období leden až květen 2018 bylo v Číně vyrobeno celkem 2 636,1 TWh elektřiny, což je meziročně o 8,5 % více. Výroba elektřiny v tepelných elektrárnách dosáhla 1 991,4 TWh a ve srovnání se stejným obdobím roku 2017 vzrostla o 8,1 %. Výroba elektřiny ve vodních elektrárnách dosáhla 355,3 TWh, což je meziročně o 2,7 % více.

„Pokud bude výroba elektřiny z tepelných elektráren držet nastavené tempo růstu, bude to znamenat zvýšení produkce uhlí o 150 milionů tun a zesílení tlaku na mezinárodní trh s uhlím,“ dodali analytici Citi.

Čína importovala v roce 2017 118,7 milionů tun černého energetického uhlí. V roce 2018 očekávají analytici Citi v důsledku vysokého růstu spotřeby elektřiny import černého energetického uhlí na úrovni 117 milionů tun.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.