Domů
Větrné elektrárny
Jedna z největších větrných elektráren v USA si zajistila další PPA kontrakt
Zdroj: Pattern Energy

Jedna z největších větrných elektráren v USA si zajistila další PPA kontrakt

Energetická společnost Uniper a americká společnost Pattern energy uzavřely dlouhodobou PPA dohodu na dodávku elektrické energie z větrné elektrárny budované v Novém Mexiku. Díky smlouvě si Uniper na patnáct let zajistil dodávku až 219 GWh ročně. Dokončení elektrárny se plánuje na konec roku 2021.

Projekt větrné elektrárny Western Spirit Wind (WSW), jehož výstavba začala letos v lednu, se má skládat z celkem 377 větrných turbín o výkonu mezi 2,3 až 2,8 MW dodaných společností GE Renewable Energy. Celkový instalovaný výkon projektu tak má činit 1050 MW.

Začátek komerčního provozu elektrárny se očekává ještě tento rok. Samotný projekt se skládá ze čtyř menších větrných farem ve 3 krajích amerického státu Nové Mexiko. Podle společného prohlášení se jedná o největší větrnou elektrárnu, která má být realizovaná v rámci jedné fáze.

„Realizace projektu Western Spirit Wind – největšího větrného projektu v Severní Americe – probíhá podle plánu a na jeho výstavbě pracuje 1000 pracovníků. Větrné podmínky v lokalitě Western Spirit Wind jsou jedny z nejlepších ve státě a mají večerní náběh, který tak vytváří ideální doplněk k denní výrobě ze solárních elektráren,“ říká Mike Garland, výkonný ředitel Pattern Energy.

Samotná elektrárna je budována spolu s přenosovou linkou „Western Spirit Transmission Line“, 150 mil dlouhým vedením na napěťové hladině 345 kV. Vedení s přenosovou kapacitou 800 MW má zvýšit spolehlivost elektrické sítě a umožnit vyšší využívání obnovitelných zdrojů energie.

Nejedná se o první PPA kontrakt spojený s projektem

Nově oznámená smlouva o dodávce energie z projektu WSW je již několikátá v pořadí. Například v minulém říjnu uzavřelo dohodu na dodávku elektrické energie z jedné z částí projektu, elektrárny Red Cloud, město Los Angeles. Podle této smlouvy má elektrárna do LA ročně dodat přibližně 1,33 TWh za cenu 43 amerických dolarů za MWh.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se