Domů
Energetika v zahraničí
Americké firmy kritizují Trumpova cla na ocel, zdraží rozvoj tamní energetické infrastruktury

Americké firmy kritizují Trumpova cla na ocel, zdraží rozvoj tamní energetické infrastruktury

Americké společnosti působící v ropném a plynárenském sektoru kritizují záměr prezidenta Donalda Trumpa zavést vysoká dovozní cla na ocel, která by měla pomoci restartovat tamní hutní průmysl. Podle energetických společností se draží ocel projeví v růstu nákladů na budování rafinérií a infrastruktury pro přepravu ropy a zemního plynu.

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek oznámil, že v příštím týdnu plánuje zavést cla na dovoz oceli a hliníku, která mají ochránit tamní průmysl. Podle agentury Reuters však kritici tvrdí, že tento kok nepovede k růstu počtu pracovních pozic a může poškodit obchodní vztahy s Čínou.

Společnosti z dodavatelského řetězce pro výstavbu ropovodů a plynovodů uvedly, že zavedení cel povede ke zvýšení ceny speciální oceli potřebné pro výstavbu páteřních přepravních potrubí, což se samozřejmě projeví i na nákladech nových infrastrukturních projektů.

Cla nejsou v souladu s plánem energetické renesance

Americké energetické společnosti jsou v současné době závislé na dovozu oceli potřebné pro výrobu vrtacích zařízení, ropovodů, plynovodů, terminálů pro export zkapalněného zemního plynu či rafinerie. Podle prezidenta Amerického ropného institutu tento krok není v souladu s plánem administrativy pokračovat v energetické renesanci a budování infrastruktury světové třídy.

Obavy ze zavedení cel a jejich dopadů vyslovila i Americká mezistátní asociace pro zemní plyn. Podle její mluvčí je totiž obtížné v USA sehnat domácí ocel potřebnou pro výrobu potrubí pro mezistátní plynovody. Negativně se ke clům na ocel staví i tamní Centrum pro zkapalněný zemní plyn, jelikož speciální ocelové komponenty potřebné pro výstavbu exportních terminálů nejsou podle skupiny v USA vyráběny.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.