Domů
Energetika v zahraničí
Egyptská vláda chce ve vlně veder snížit spotřebu plynu, ohlásila výpadky proudu
Přenosová soustava ČR. Zdroj: ČEPS
Zdroj: ČEPS

Egyptská vláda chce ve vlně veder snížit spotřebu plynu, ohlásila výpadky proudu

Egypt čekají do poloviny příštího týdne pravidelné výpadky proudu. Podle agentury Reuters to dnes oznámila egyptská vláda, která se tak v současné vlně veder snaží snížit spotřebu plynu, z něhož se v zemi z velké části elektřina vyrábí. Teploty v Egyptě tento týden překročily 40 stupňů Celsia a výpadky proudu už zaznamenali obyvatelé několika čtvrtí v Káhiře.

Plánované přerušení dodávek úřady ohlásily poté, co kvůli zvýšené spotřebě podle premiéra Mustafy Madbúlího v plynové síti klesl tlak. „V současnosti se nacházíme v období dočasného vypínání zátěže, dokud se síť nevrátí k normálnímu tlaku,“ uvedl Madbúlí.

Egypt v uplynulém desetiletí výrazně navýšil produkci elektřiny a země disponuje přebytkem. Poptávka v létě nicméně výrazně stoupá v souvislosti s používáním klimatizace. Vláda se snaží snížit spotřebu zemního plynu od loňského roku za účelem navýšení exportu této suroviny.

Díky zásobám zemního plynu je Egypt od roku 2018 soběstačný a usiluje o to, aby se stal regionálním centrem jeho zkapalňování a zpětného vývozu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se