Domů
Energetika v zahraničí
Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze a zakázalo vývoz zdrojů energie
přenosové vedení

Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze a zakázalo vývoz zdrojů energie

Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Soubor opatření, která začnou platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.

Těžba zemního plynu by se podle plánů maďarské vlády měla zvýšit ze současných 1,5 na dvě miliardy metrů krychlových ročně. Vláda navíc uložila ministrovi zahraničí Péteru Szijjártovi, aby zajistil dodatečné dodávky plynu ze zahraničí. Zvýšit by se měla také domácí produkce uhlí. Zákaz vývozu zdrojů energie se týká i palivového dříví.

Stávajícím jaderným blokům v Maďarsku by podle představ kabinetu Viktora Orbána měla být prodloužena životnost. Na dnešním jednání skupiny zemí C5 (Maďarsko, Česko, Rakousko, Slovensko a Slovinsko) ministr Szijjártó rovněž uvedl, že bude uspíšena stavba nové elektrárny Paks II. Stavební práce by podle něj mohly začít už v příštím roce, uvedla agentura APA.

Jaderná elektrárna Pakš
Ilustrační foto

Koncem června podepsal premiér Orbán dekret, který vládu v případě nouze zmocňuje k převzetí dohledu nad důležitými energetickými podniky a provozovatelem sítě pro přepravu plynu FGSZ.

V Evropě panuje napětí kolem dodávek plynu z Ruska. Maďarsko podle ratingové agentury Fitch společně s Českou republikou a Slovenskem tvoří trojici zemí, které jsou v rámci střední a východní Evropy nejvíce ohroženy případným náhlým zastavením dodávek ruského plynu do Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Rusko se na dodávkách plynu do Maďarska podílí zhruba z 85 procent, na dodávkách ropy z 65 procent. Maďarsko navíc pokrývá dovozem z Ruska také část své spotřeby elektřiny.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(50)
Jirka94535
13. červenec 2022, 18:36

U dřeva/pelet/briket bych též zvažoval. Domácí cena by asi šla trochu dolů.

Stejně tak kontrolu nad vývozem obilovin. Ty už, co si vybavuji, zakázalo Maďarsko též vyvážet. Důležitější než energie. Jen můj názor.

Pavel
13. červenec 2022, 18:52

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Jsem myslel, že když lezou východním bratrům do otvoru, tak se budou mít dobře. Že jim tam bude teplíčko. A ono tam snad fouká? Přece levná nafta a plyn, atomovka dříve než včera a praktiky zadarmo, za to už stojí zato, se trochu ohnout, přihrbit. Kámoši s nacistama, dnes kámoši s rusistama. Z toho lze jen profitovat. Nebo snad ne?
.

Peter Zachara
13. červenec 2022, 18:58

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Nas Pavlik ma komplex nadcloveka, ze?
.

Pavel
13. červenec 2022, 19:30

Proč? Že se nechci a nebudu hrbit? To je snad úplně normální.

intfor
13. červenec 2022, 19:04

Tak hlavně, že my se nehrbíme, ani před Arabama a uvalujeme na ně sankce kvůli válčení v Jemenu, vraždění novinářů a potlačování lidských práv... Jsem zvědav, kdy aplikujeme stejný metr, když nám tolik jde o morální stránku věci.

Turby
13. červenec 2022, 20:59

ja to tak.

a taky treba nas spolubojovnik v nato turecko si vesele valci v syrii, slouplo na krk svedsku ktere bude vydavat turkum kurdy a brousi si zuby na recke vody a nikdo ze spravedlive fronty nekrici.

nas moralni kompas uz ani nevi kde je sever s kde jih :-)

Petr prochaska
13. červenec 2022, 19:22

Vysvětlení je jednoduché. Maďarská vláda se zajímá především o zájmy maďarů a Maďarska. Naproti tomu pro naši vládu jsou důležitější zájmy EU a spoléhají na evropskou solidaritu.

Pavel
13. červenec 2022, 22:34

Orbána zajímají Maďaři asi jako Putina rusové. Takže nijak. Putin uvrhne Rusko do hanby a bídy, Orbán taky jen nebude tak úspěšný. Oběma jde jen o moc a peníze. A žene je nenávist. Zajímavé jak je to u autokratu nakonec vždy stejné.

Pavel
13. červenec 2022, 19:27

Odrhovačka s Arabama a Jemenen, ach jo. Rus nám hrozí atomovkou, dá nás na seznam největších nepřátel kvůli soše Koněva, dvacet let nás okupoval a teď to zase vydává za bratrskou pomoc, ale my budeme plakat nad teroristou z Jemenu. Noty z Moskvy dobrý, ale snad tak pro Američany, co si dají Jemen klidně do střední Evropy:)

intfor
13. červenec 2022, 19:54

Neboli o morálku vůbec nejde. Štve Vás Rus a jeho chování k nám, je Vám úplně jedno když se někdo podobně bude chovat k nějakému Jemenci. Tak to alespoň nevydávejte za morální hodnoty a přiznejte, že jde jen o Vás

Pavel
13. červenec 2022, 20:56

Jde mi o to, aby rus zůstal v Rusku a necpal se tam, kde není zván. Ať už k nám, na Ukrajinu, či kamkoliv jinam. Takto je to prosté.

Turby
13. červenec 2022, 21:31

Pokud vim, tak rus se sem teda moc necpe.

Ten narativ o tom, ze rus chce obsadit celou evropu je vazne mimoradne pitomy. Promin.

PetrD
13. červenec 2022, 22:11

Denně na jejich stádní tv vykrikují jejich poslanci, ci predni propagandisti, jak budou ci maji pochodovat do Varšavy, Litvy apod. Eventuálně se baví nad tim, jak vypustí jaderné zbraně na evropské metropole. Takže to adjektivum vztahnete na sebe.

Láďa
13. červenec 2022, 22:54

Tak si Turby přečti co Rusové říkají. Od Aljašky až po Portugalsko. To jsou jejich slova. Souhlasím že pitomá.

intfor
13. červenec 2022, 21:36

Neboli potvrzujete, že vám to vadí u Rusů, ale jinak je Vám to jedno.

Rejpal
13. červenec 2022, 22:03

Pokud chcete exkurz do historie pak nás okupovali nás Ukrajinci, které nám sem poslal Ukrajinec Brežněv, byla to bratrská pomoc za všechny prachy , my jsme zase 20 let okupovali Afganistán a naše okupační armáda tam střílela lidi vyslýchala zajatce tak že to nepřežil a ti co bránili svojí zemi byly u nás označování jako teroristi. To co jsme dělali v Afganistánu bylo mnohem horší než co se stalo v 68 nám a to si říkáme demokracie. Někteří z Vás byste se měli nejdříve podívat do zrcadla než začnete soudit druhé !.

PetrD
13. červenec 2022, 22:27

Jestli byl Brežněv Ukrajinec je přinejmenším sporné. To za prvé.

Za druhé Afghanistán byl v době vstupu koalice do něj v aktivní občanské válce. Za Tálibán tam bojovalo spousta Pákistánců a jiných cizáků, a zemi ze svého pohledu bránili všechny strany konfliktu.

Individuální excesy jsou něco jiného než systém, s jakým pracuje ruská armáda a také běží vyšetřování našich vojáků. Naproti tomu Ruská televize to označí v případě RA za inscenaci a zločince z Buče armáda vyznamenala.

A okupace země je něco jiného než organizace voleb a snahu o ustavení funkčního státu.

Myslím, že tyhle diskuse na oenergetice potřebují značnou úpravu. Už málokdo má sílu pořád uvádět na pravou míru tuhle čistokrevnou ruskou propagandu.

Pavel
13. červenec 2022, 23:21

Tak asi je chyba, že takovou propagandu redakce toleruje, podle toho to tady vypadá. Těžko říct zda je to hloupost nebo úmysl.

PetrD
13. červenec 2022, 23:27

Pokud to není úmysl, tak mají možnost to udělat nějak jako na lupě, s ověřenou identitou, nebo na idnes, kde se největší excesy a grafomani vyfiltrují přes plusy a mínusy. A taky by měli lépe zabezpečit nicky před použitím někým jiným.

Rejpal
14. červenec 2022, 00:39

Vám se prostě nelíbí že měřím každému stejným metrem například Brežněv se narodil v Kamenskoje - dnešní Ukrajina a jestli je to pro Vás sporné tak si zopakujte zeměpis. Naše působení v Afgánistánu byla okupace a žádné excesy naší armády oficiálně neexistovaly a nikdo za ně nebyl nikdy trestán - takový je reálný stav naší společnosti. To že se Vám fakta nelíbí je Váš problém a to , že voláte po cenzuře pak je typické pro pravdoláskaře demokracie je pro ně to, že mají mít všichni ten podle nich správný názor. To už tady bylo když nám poroučel ten Ukrajinec Brežněv.

Jako perličku mohu uvést , že si pamatuji si na jeho pohřeb tehdy kvůli tomu naše televize přerušila program přenášela na obou programech pohřeb Brežněva. Tehdejší vedení televize bylo stejně ubohé a servilní jako to dnešní.

PetrD
14. červenec 2022, 06:38

Takže podle vás když se narodíte v Itálii jste Ital, a když na moři, tak námořník.

Excesy jsou vyšetřovány a pise se o nich. C rusku jsou vinici vyznamenavani.

Na konci druhé světové války byli Britové, co odesli vysilat německou propagandu potrestáni.

Mě stačí, když vám budu moct dát minus.

A dnešní tv si ke komentování zve zástupce vsech stran, i tech takzvaných flasteneckych, ve skutečnosti proruskych.

Michal K.
14. červenec 2022, 10:00

zase tie vase nezmysly.

afganistan bol okupacia, bohuzial. Nikto tam okupantov teda ani nas nepozyval.

A k Ukrajine si skuste nieco precitat, nez zacnete tie vase lzi.

zpravy. aktualne.cz/zahranici/doneck-pripomina-valecny-stalingrad-svedectvi/r~4b03e01a222c11e4bce90025900fea04/

PetrD
14. červenec 2022, 10:27

Ale no tak. Clanek z roku 2014 - tak jiny zdroj take z aktualne:

"Jak poznáš rozdíl mezi Ukrajincem a Rusem, pokud neřekne, že je Ukrajinec a bude mluvit rusky? A proč, když mluvíte o genocidě Donbasu, tam podle oficiální statistiky od roku 2014 do roku 2022 počet mrtvých v důsledku nepřátelských akcí neustále klesal?"

zpravy. aktualne.cz/zahranici/proc-se-mnou-jednate-jako-s-cucakem-slavny-rusky-herec-odmit/r~2d8820bccad211ecb13cac1f6b220ee8/

Rozhodne situace neopravnovala zasah osm let pote. Nehlede na to, ze boje tam vyvolalo samo Rusko po anexi Krymu.

Afganistan - zadna funkcni vlada tam nebyla, a z jeho uzemi byla veden utok na USA. opet wiki:

"Krátce po osvobození Kábulu byla v německém Bonnu uspořádána konference za účasti afghánských kmenových vůdců a představitelů protitalibánské opozice. Zde byla 5. prosince 2001 schválena dohoda o zřízení Prozatímní afghánské správy, která vstoupila v platnost při oficiálním převzetí moci 22. prosince. Prozatímní správa sestávala z prozatímní vlády, nejvyššího soudu a zvláštní nezávislé komise pro mimořádné události (Lója džirga). Prozatímní vláda se skládala z předsedy, pěti místopředsedů a 24 ministrů. Vůdce paštunské delegace Hamid Karzáí byl zvolen předsedou prozatímní správy. Tato prozatímní správa fungovala do 13. července 2002 kdy ji nahradil tzv. Přechodný islámský stát Afghánistán.[24] Současně s ustanovením prozatímní správy schválila OSN mandát pro Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly (ISAF), což byla mezinárodní vojenská mise pod vedením NATO, jejímž úkolem bylo zajistit Kábul s okolím proti Tálibánu, Al-Káidě i místním bojůvkám, aby mohla vláda Hámida Karzaje fungovat. "

Michal K.
14. červenec 2022, 09:57

dobry koment. lenze ludi s binarnym videnim/myslenim pravda nezaujma.

tym staci ich binarna propaganda

Pavel
13. červenec 2022, 21:06

Redakci se zdá moje výrazivo asi urážlivé, tak budu neutrální ve vyjadřování. Rus dennodenně, vraždí, znásilňuje a okupuje suverénní zemi. Maďarsko s těmito vrahy a okupanty ochotně spolupracuje z důvodu, aby měli levnější plyn. stejně jako spolupracovali s nacistickým německem. Přesto se obávají, že je Rusko hodí přes palubu a zavře jim kohoutky.

Turby
13. červenec 2022, 21:36

Pavel je typicky cesky energeticko-politicky strateg. Nechces jit radit Fialovi? Urcite by to ocenil.

Pavel
13. červenec 2022, 22:16

Jediný na tomto fóru jsem předpokládal že ns2 nebude zprovozněn, za velkého výsměchu Rusku nakloněných pisatelů. Také dlouhodobě tvrdím, že levný ruský plyn se nám šeredně prodraží. Asi tak.

Rejpal
13. červenec 2022, 22:19

A když před válkou Ukrajina zmasakrovala 30 000 lidí na Donbase pomocí Amerických zbraní tak to Vám to nevadilo ? Místo aby se na ní udělali sankce tak celý západ jásal jak je skvělá a dodával ji zbraně. Stejně tak Vám nevadilo, když jsme my 20 let okupovali Afganistán a zabíjeli tam lidi a ještě se za tu okupaci rozdávali vojákům metály....

Pavel
13. červenec 2022, 22:25

Ubohá lež, jen hloupá ruská propaganda. Že vám není hanba.

Přemek z Mělníka
13. červenec 2022, 22:43

Nikoli Pavle....,Rejpal má pravdu.....a konečně když budete chtít na netu je dneska dostatek videjí, která ukazují jak se ukrajinci chovali k svým vlastním občanům v Luhansku a Doněcku.....,to už se nedá okecat.....

Dohledejte si starší informace.....tam padlo a zemřelo cca 14 000 lidí což uznala i UA a separatisté dokonce tvrdí, že přes 20 000 lidí.....ti zemřeli jak? Že na ně vojáci UA nestříleli?

Prostě UA se vybodla na MINSK II , kdy se měla stáhnout s těžkými zbraněmi od linie styku a měla vyjednat se separatisty nějakou asi autonomii a mohla UA zůstat celistvá, bohužel Zelenský, který má majetky za desítky milionů dolarů po světě, včetně domku koupeného pro rodiče v Tel Avivu (z Financional Times) bohužel Zelenský to viděl jinak.....

Pavel
13. červenec 2022, 22:57

Když těm lžím chcete věřit, vaše volba. Mě by spíš zajímalo, proč redakce maže hlavně protiruské příspěvky, zato evidentní dezinformace druhé strany tady nechá. Není se potom co divit, jaké typy příspevatelu se tady hromadí. No, taky jejich volba:)

Láďa
13. červenec 2022, 23:17

Víte Přemku na youtube najdete i videa potvrzující placatou zemi. Kdyř Rusové tato úžemí ukradli a začali hlásat tyto "pravdy! chtěla to OBSE vyšetřit ale Rusové nepovolili. OSN nabídla poslat jednotky na hranise pro zklidnění a zjištění co se opravdu děje a Rusové opět nesouhlasilii tak jako v Sýrii když bylo podezření na chemické útoky. Rusko neplnilo Minské dohody tím že nestáhlo těžké zbraně a pokračovalo v ostřelování. Jak by prosím tě mohla zústat UA celistvá to jako že by Putin vrátil ukradená území. No a co že Zelenský koupil rodičům domek. Naši herci mají domy v cizině a těm nezávidíš?

PetrD
13. červenec 2022, 23:38

O žádný Donbas nikdy nešlo, a o denacifikaci už vůbec ne. Putin se už několikrát v minulosti nechal slyšet, že Ukrajina patří Rusku, není to opravdový stát a založila ji komunistická strana. Rovněž, že SSSR bylo historické Rusko a jeho rozpad největší tragédií 20. století. Akorát si nikdo nedovedl představit, že to Putin opravdu bude sám "napravovat".

Přemek z Mělníka
13. červenec 2022, 22:31

Začínám se v tom ztrácet.....když rusové ostřelují ukrajinská města, tak je to hanebné a špatně, že?

Ale když ukrajinci ostřelují jiná ukrajinská města, třeba Cherson, tak je to dobře? Bloomberg uvedl odhad 20 000 mrtvých a těžce zraněných ukrajinských bojovníků měsíčně. To by měl Zelenský národu říci, jsou to strašný ztráty, měli by se konečně domluvit a zastavit ten masakr.....hrůza.....

Pavel
13. červenec 2022, 22:38

Premku vy se neztracite, ty notičky máte nacvičené velmi dobře.

Přemek z Mělníka
13. červenec 2022, 22:46

Co to je notičky? Jako z Moskvy, a svoboda na netu vám neříká nic? Naštěstí si i s bídnou mou angličtinou mnohé i s pomocí překladače umím přečíst....tam jsou zprávy z celýho světa....

Vy asi máte jiný notičky, ale ty vám nezavidím.....sorry jako...

Pavel
13. červenec 2022, 23:15

Tak mám přítelkyni Rusku z Donbasu, takže o tom něco vím. Pokud vás Ukrajina zajímá, doporučím knihu Donbas od Tomáše Forró. Ta kniha dobře popisuje všechny události, až není to úplně černobílé. Perlička je navíc v tom, že některé aktéry té knihy nezávisle vyšetřovala policie ČR. Jinak cokoliv z ruských oficiálních zdrojů je cílená dlouhodobá propaganda, příprava na válku a anexi Ukrajiny. Je to asi tak pravdivé, jako že se Rusko stáhlo z hadího ostrova na výraz dobré vůle:)

Láďa
13. červenec 2022, 23:03

Tedy Rejpale ještě včera to bylo 12000 a dnes 30000. Já myslím že to bylo nejméně púl milionu včetně těch snědených dětí. A ta naše okupace Afganistánu to je taky perla z aeronetu?

Milan Horak
14. červenec 2022, 12:13

A na to jste prisel Rejpale kde?

Rejpal
14. červenec 2022, 01:38

Takže si podle Vás : naši vojáci neokupovali Afganistán, Brežněv nebyl Ukrajinec, v roce 68 u nás nebyla Ukrajinská armáda, Česká televize má objektivní zpravodajství , moje příspěvky by měli být smazány a já se mám stydět. Stydět byste se spíše měli vy za to , že jste nedali dohromady žádný pořádný argument do diskuse a místo toho popíráte holá fakta, která si umí ověřit i 12 ti leté děti.

PetrD
14. červenec 2022, 06:24

Ne, byl ryl rus Ukrajinského puvodu.

Ne, Ukrajinského puvodu.

Ne.

Příspěvky stačí ominusovat

PetrD
14. červenec 2022, 07:24

Ještě k Brežněvovi: citát z wiki:

"Brežněvova národnost byla ruská, ale omylem byla v některých dokumentech, včetně jeho pasu z roku 1947, uvedena jako ukrajinská. Jiné, jako např. průvodní list k Řádu vlastenecké války, zase uvádí ruskou. Vyjádření potvrzující že byl Rus najdeme v jeho vlastní knize Vzpomínky (1979), kde psal: „A tak jsem podle národnosti Rus, původem jsem proletář, dědičný metalurg.“

Milan Horak
14. červenec 2022, 12:20

A jaký to má vliv, jestli Breznev byl rus nebo Ukrajinec? Vsechno měla pod palcem Moskva. Vase "holá fakta" jsou výsledkem míchání hrusek s jabkama.

PetrD
14. červenec 2022, 13:10

Nehledě na to, že tvrzení, že v roce 1968 tu byla Ukrajinská armáda, je stejné, jako tvrdit, že v první světové válce bojovala armáda česká.

Láďa
14. červenec 2022, 21:39

Rejpale ty šibale. ˇJak si představuješ okupaci Afganistánu něklika stovami českých vojáků? Připomínám že v 68 žádná Ukrajinská armáda neexistovala tak že nás fakt nemohla okupovat, byla to armáda CCCP. Proč je pro tebe důležité že Brežněv byl Ukrajinec možná nevíš ani ty sám. Tvoje příspěvky by neměly být mazány ale naopak sloužit jako odstrašující příklad co z člověkem udělá Ruská propaganda.

Rejpal
15. červenec 2022, 00:06

Okupaci v roce 68 předcházelo hlasování v politbyru. Zástupce Ruské federace - dnešního Ruska byl proti intervenci. Brežněv hlasoval pro a Ukrajinci také. Té okupace se pak účastnily z SSSR výhradně vojska západního vojenského okruhu tedy Ukrajiny - celá okupace ČR byla prakticky ukrajinská akce. Víte proč je to důležité, protože vy žijete v západní propagandě , která říká že Rusko je zlo a Ukrajina dobro a je to blbost. Ukrajinci nejsou žádní dobráčkové to je jen iluze kterou vám podsouvají západní média. Co říká Ruská propagandu detailně nesleduji lže samozřejmě jako ta naše a vybírá selektivní informace. Ta válka je hnusná věc ,ale západ dělal všechno začala teď dělá všechno proto aby trvala co nejdéle takže ti mrtví tak jsou především za lidmi jako Fiala nebo Biden, to je jejich válka proti Rusku. Tím samozřejmě nehájím ten průběh kdy je jasné že Rusku rozhodně nejde a nějaké ušlechtilé cíle typu denacifikace a stvoření lepší Ukrajiny , ale jen a pouze o to aby zabrali regiony, kde žije hodně etnických Rusů a znemožnili Ukrajině přistup k Černému moři. Tím z ní zbyde zadlužené válkou zničené torzo , které pak Rusové budou ovládat. O běžné Ukrajince vůbec nejde, západní státy vědí že to odnesu a stejně vedou dál svojí válku tzv. až do posledního Ukrajince a Rusové , ti se rozhodli, že Ukrajinu vyřídí jednou pro vždy, aby už pro ně nebyla hrozbou. Důsledkem této války bude rozdělený svět, ve kterém bude hrát prim Asie podporovaná Ruskem s jeho levnými surovinami a EU bude ekonomicky naprosto vyřízená.

PetrD
15. červenec 2022, 07:42

Propaganndu samozřejmě posloucháte, dostává se k vám přes ty vámi adorovanými dezinfo weby. To tvrzení, že Západ rozpoutal tuto válku a vede ji do posledního Ukrajince, je přesně ten její narativ.

Za druhé světové války dodávaly USA do SSSR veliké množství vojenského materiálu, v rámci (dodnes nesplaceného) programu land lease, kdyby to neudělali, Rusů by podle vaší logiky určitě umřelo míň. Zase ti zlí Američané.

A pokud sám říkáte, že válku vedou Rusové, aby mohli Ukrajinu ovládat (první plán byl tedy obsadit celou), má UA dost dobrý motiv bojovat dál.

A ta teorie o Asii podporované Ruskem s levnými surovinami. Rusko, pokud se sebou něco neudělá, bude muset jezdit poklonkovat do Číny....

Dodávky surovin se nějak zajistí, víc bude Evropu mrzet ztráta trhů. Ale to se nedá nic dělat.

Na druhou stranu porážka Ruska mu v historii vždy prospěla a spustila modernizaci. Naposledy porážka ve studené válce.

Přemek z Mělníka
15. červenec 2022, 16:27

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Klobouk dolu, jste poměrně dobře informován, máte informace které jdou do hloubky, to se na sítích moc nevyskytuje. Vada ovšem na tom je, že ve všech příspěvcích vám nakonec ten pověstný "černý petr" vyjde samozřejmě na to Rusko...../jen rusko je ten darebák/... Teď už je to téměř plnohodnotná válka UA a Rusko a Západ, hlavně Usa a Britanie. Západ tam pošle jen instruktory a vycvičené obsluhy a poskytuje zpravodajské informace a navíc Zelenský požaduje raketomety Himars s třistakilometrovým doletem. Kam bude střílet? Jistě do Ruska, nebo na Kerský most a další podobné cíle. Uvědomuje si Zelenský, že mu pak pravděpodobně Rusové roztřískají Kijev, kterej zatím ostřelováním netrpěl, kromě nějakých skladů voj. techniky. V Kyjevě je zatím klid..... Zelenský je žid, a náramně bohatý žid, který má nakoupeno až za miliardu dolarů /the financional times/ (možná ??)různé nemovitosti po světě, už byl vyšetřován s kauzou Panama Papers, ovšem je válka a tak se všechno potlačilo včetně spousty zakázaných taky jako "dezinfo" televizí, radií, novin a webů.....,docela slušná vojenská diktatúra, kdy lidé na UA ani nevědí kolik padlo jejich lidí, ale zato vědí kolik padlo vojáků na ruské straně.... Když se nezadaří připravovaná velká ofenziva na jihu UA, tak může jít Zelenskýmu o krk......sorry jako...
.

Přemek z Mělníka
15. červenec 2022, 19:27

Proč? Co jsem řekl špatně? Snažím se nelhat......

Přemek z Mělníka
15. červenec 2022, 19:31

V cizině , tedy západní cizině to napíší a u nás je to pomalu trestné.....my nejsme účastník války a konfliktu......sorry jako..

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se