Domů
Společnosti ve světě
Továrna Tesla by mohla být oproti původním plánům dvojnásobná

Továrna Tesla by mohla být oproti původním plánům dvojnásobná

Během prezentace představitelů Tesly, jejíž celý záznam je možno shlédnout zde, bylo řečeno, že firma odkoupila rozlehlé pozemky navazující přímo na pozemky jejich továrního komplexu v Tahoe Reno Industrial Center v Nevadě. Tímto byla zdvojnásobena plocha továrny a firma má v plánu odkoupit další pozemky.

V současné době je ve výstavbě první z původně čtyř plánovaných bloků továrny Tesla, podle prohlášení nyní plánuje vedení vystavět sedm těchto bloků. Bude-li továrna v této podobě dokončena, pak se plocha oproti původním plánům zvětší 2,4 krát a továrna se stane vůbec nejrozlehlejší továrnou na světě.

Není zatím známo, jaký vliv tato úprava bude mít na celkovou produkci. Původním plánem byla produkce bateriových článků o kapacitě 35 GWh a kompletních baterií o kapacitě 50 GWh. Toto množství mělo vystačit na půl milionu automobilů. Rozdíl mezi kapacitou článků a celého kompletu baterií bude dodáván jinou společností, pravděpodobně firmou Panasonic.

Rozhodnutí pro navýšení kapacit bylo vydáno na základě enormního zájmu zákazníků o nové baterie. Dokonce není vyloučeno, že tovární plochy budou v budoucnu podle potřeb dále rozšiřovány.

Když společnost Tesla poprvé ohlásila vizi své „gigatovárny“, mluvila o uzavírání smluv s mnoha dodavateli, aby se produkcí pod jednou střechou snížily celkové náklady. Zatím je však známa pouze oficiální spolupráce s dlouholetým dodavatelem baterií, firmou Panasonic. Zajímavostí je fakt, že firma Panasonic jakožto jediný současný oficiální partner projektu, dovede do procesu dalších 14 společností.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516