Čínská ekonomika je z důvodu obchodní války s USA pod tlakem, který jí znesnadňuje boj proti změně klimatu. Podle vysoce postaveného čínského úředníka Čína nebude schopná plnit své cíle v oblasti redukce emisí roky dopředu.

 „S ekonomikou nacházející se pod tlakem musí země (Čína) přijmout opatření, aby byla lidem schopna garantovat zaměstnání a živobytí,“ pronesl na tiskové konferenci pro agenturu Reuters Li Gao, vedoucí odboru změny klimatu na čínském Ministerstvu ekologie a životního prostředí.

Některé z těchto opatření nemusí podporovat naše úsilí a boj s klimatickými změnami,“ dodal Li.

Dle názorů zaznívajících z Číny mají vnější faktory, jako je právě obchodní válka mezi Čínou a USA, negativní dopad nejen na globální ekonomiku a její další budoucí vývoj, ale také značně znesnadňují Pekingu investice do opatření, která by pomohla zpomalit globální oteplovaní.

Největší producent skleníkových plynů na světě

Čínské emise skleníkových plynů dle nejaktuálnějších dat poskytovaných čínskou vládou vzrostly mezi lety 2005 a 2014 o 53,5 %. Údaje je Čína povinna reportovat jakožto signatář Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu.

Emise skleníkových plynů dosáhly v roce 2014 na hodnotu 12,3 miliard tun ekvivalentu CO2. Hodnotu zveřejnila v červenci letošního roku agentura Reuters.

Čína se zavázala, že její celkové emise CO2 dosáhnou vrcholu okolo roku 2030 a poté by její uhlíková náročnost měla značně poklesnout. V minulém měsíci Čína informovala o svém pokračujícím úsilí a boji proti klimatickým změnám.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *