Domů
Elektromobilita
Bosch nebude vyrábět vlastní bateriové články, dodávat je bude nadále z Asie

Bosch nebude vyrábět vlastní bateriové články, dodávat je bude nadále z Asie

Německá společnost Bosch, největší dodavatel pro automobilový průmysl na světě, se rozhodla neinvestovat do vlastní výroby akumulátorových článků. Potřebná investice ve výši několika miliard eur je příliš riskantní. Bosch se tak připojuje k řadě společností, které preferují dodávky akumulátorových článků od asijských výrobců před vlastní výrobou.

„Vzhledem k dynamickým vnějším tržním faktorům, které lze jen s velkou obtížností předvídat, není jasné, zda by se tato investice společnosti Bosch vyplatila,“ uvedla společnost Bosch ve své středeční tiskové zprávě.

Společnost Bosch dříve uvedla, že by zvažovala výrobu akumulátorových článků pouze tehdy, pokud by měla šanci do roku 2030 vyrábět pětinu světové výroby. To by dle slov společnosti vyžadovalo investice ve výši přibližně 20 miliard eur na vytvoření výrobní kapacity 200 GWh akumulátorových článků ročně.

„V zájmu společnosti taková investice není opodstatněná. Pro nové účastníky jsou podmínky vstupu na trh více než náročné,“ uvedl Rolf Bulander, ředitel mobilních řešení ve společnosti Bosch, v rozhovoru pro agenturu Reuters.

Rozhodnutí je rána pro evropské politiky, kteří vyzvali společnosti ke spolupráci ve vývoji a výrobě bateriových článků, aby mohly konkurovat asijským hráčům, jako jsou Samsung, Panasonic nebo LG Chem.

Bosch bude nadále vyrábět baterie, články bude dodávat z Asie

Bosch uvedl, že bude pokračovat ve spolupráci s dodavateli a podílet se na návrhu článků pro hybridní a elektrická vozidla a následně tyto články od nich nakupovat a využívat pro výrobu celých baterií.

Společnost ukončuje výzkum současných a budoucích technologií článků, jehož cílem bylo zhodnotit proveditelnost vlastní výroby článků. Zároveň bude ukončena činnost společného podniku s výrobcem článků GS Yuasa a Mitsubischi Corporation – The Lithium Energy and Power GmbH & Co. KG (LEAP), který byl založen v roce 2013 s cílem společného výzkumu a vývoje další generace lithium-iontové bateriové technologie. Dceřiná společnost Seeo, která se zabývá výzkumem technologií článků s pevným elektrolytem, má být prodána.

Ve středisku kompetencí bude společnost Bosch nadále doplňovat komplexní znalosti o bateriových článcích, které vybudovala v posledních letech. Několik set spolupracovníků bude pokračovat v práci na bateriových systémech. Vývoj systémů pro řízení baterií a vývoj 48voltových baterií bude nadále pokračovat. Rovněž budou vypracovávány specifikace pro články.

„Dokonce i nyní je Bosch schopen integrovat jednotlivé komponenty do kompletních systémů. Vyrábíme vysoce výkonné 48voltové baterie a vyvíjíme atraktivní systémy pro řízení baterií, “ říká Dr. Mathias Pillin, který je zodpovědný za oblast elektromobility v Bosch.

Zdroj úvodní fotografie: Bosch

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.