Domů
Akumulace energie
Další krok k rozvoji bateriových úložišť - výrobci si mohou pojistit jejich výkonnost

Další krok k rozvoji bateriových úložišť - výrobci si mohou pojistit jejich výkonnost

Pojišťovací společnost Munich Re tvrdí, že jako první na světě zahájila činnost dlouhodobého pojišťování výkonnosti bateriových úložišť. Prvním zákazníkem byla společnost ESS Inc a její redoxní průtočné baterie.

Peter Röder ze správní rady společnosti Munich Re uvedl, že možnost pojistit výkonnost baterie byla chybějící kousek skládanky při dekarbonizaci energetického sektoru.

„Poprvé se výrobci baterií mohou pojistit proti riziku, že jejich výrobky nedostojí slíbenému výkonu. S touto novou nabídkou pojištění demonstruje Munich Re průkopnickou roli v pojišťování technologií šetrných k životnímu prostředí,“ uvedl Peter Röder.

Pojištění je cíleno zejména na velká stacionární bateriová úložiště pro podporu elektrizační soustavy nebo pro poskytování špičkového výkonu. Výrobci úložišť tak budou schopni garantovat zákazníkovi výkonnost úložiště po dobu 10 let. Ve druhé fázi bude produkt zaveden na trh s elektromobilitou. V tomto případě bude například možné pojistit výkonnost baterie elektromobilu.

Pojištění umožňuje výrobcům zajistit záruky zákazníkům. Například pokud náklady na nahrazení či výměnu vadných bateriových modulů přesahují předem stanovenou hodnotu, pokryje pojištění rozdíl hodnot. Získání financování pro stacionární bateriové projekty by se díky pojištění mělo stát snadnějším.

„Pojištění je důležitý komponent k poskytnutí finanční jistoty pro developery projektů a zejména pro alternativní technologie k lithiovým bateriím, protože mnoho záruk, které firmy pro alternativní technologie uvádějí, převyšuje historii jejich společnosti,“ uvedla Yayoik Sekine, energetická analytička v BloombergNEF.

Zdroj úvodního obrázku: bine.info

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se