Domů
Akumulace energie
EDF akvizicí Pivot Power rozšiřuje aktivity v oblasti akumulace energie a dobíjecí infrastruktury
Bateriové úložiště
Bateriove uloziste. Zdroj: younicos.com

EDF akvizicí Pivot Power rozšiřuje aktivity v oblasti akumulace energie a dobíjecí infrastruktury

Francouzská energetická skupina EDF Group oznámila v pondělí koupi britského startupu Pivot Power, který se zaměřuje na bateriovou akumulaci elektrické energie a budování dobíjecí infrastruktury pro elektromobily. Plánem Pivot Power je instalovat bateriová úložiště připojená do elektrizační soustavy s celkovým výkonem 2 000 MW na zhruba 40 lokalitách napříč Spojeným královstvím.

Podle EDF je uvedená akvizice dalším krokem k naplnění douhodobé  strategie v oblasti akumulace energie a elektormobility. Cílem EDF je vybudovat až 10 GW nového výkonu v zařízeních pro skladování energie do roku 2035 a stát se do roku 2022 lídrem v oblasti elektromobility ve Spojeném království, Francii, Itálii a Belgii. Po roce 2022 by společnost ráda poskytovala elektřinu pro 600 000 elektromobilů skrz 75 000 dobíjecích míst.

„Bateriová úložiště a elektromobily jsou dvě klíčové technologie, které pomohou společně s výrobou elektřiny z obnovitelných zdrojů a jaderných elektráren snížit emise CO2. Akvizice Pivot Power ukazuje, že EDF investuje do široké škály projektů zajišťujících přechod na nízkouhlíkovou energii, kterou bude Spojené království potřebovat k doažení cíle „net zero“ do roku 2050,“ uvedl CEO EDF Energy Simone Rossi.

Pivot Power má podle EDF velké portfolio projektů na více než 40 lokalitách ve Spojeném království zaměřených na instalaci baterií připojených do elektrizační soustavy o celkovém výkonu až 2 GW. První dva projekty, jeden v Oxfordu a jeden v hrabství Kent, již mají všechna potřebná povolení a měly by být uvedeny do provozu v příštím roce.

Každý z projektů má potenciál k umístění velkého bateriového úložiště s výkonem 50 MW, který může být použit pro pohon několika stovek rychlodobíjecích míst pro elektromobily.

„Cílem Pivot Power bylo od začátku urychlení přechodu Spojeného království k nákladově efektivnímu, spolehlivému a nízkouhlíkovému energetickému systému a dále urychlení rychlého přijetí čistých dopravních prostředků. EDF Renewables sdílí naši vizi a samozřejmě přináší odbornost, zdroje a platformy pro realizaci našich cílů,“ dodal spoluzakladatel a CEO Pivot Power Matt Allen.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se