Domů
Akumulace energie
LG chce investovat 4,5 miliardy dolarů do výroby baterií v USA
Zdroj: Oak Ridge National Laboratory

LG chce investovat 4,5 miliardy dolarů do výroby baterií v USA

Jihokorejská společnost LG Chem má podle agentury Bloomberg v plánu do roku 2025 investovat do výroby baterií v USA přibližně 4,5 miliardy dolarů. Investice by měla vést k vytvoření přibližně 10 tisíc nových pracovních míst a rozšíření výrobních kapacit o 70 GWh.

LG Energy Solution, dceřiná společnost LG Chem, vypracovala plán rozvoje výroby v USA v průběhu minulého roku s cílem pokrýt rostoucí poptávku po elektromobilech. Ta může být dále stimulována díky administrativě prezidenta Bidena, která plánuje navýšit spotřebitelské pobídky na elektromobily a elektrifikovat vládní flotilu.

„Cíle amerického prezidenta a automobilek budou hnacím faktorem pro růst amerického trhu s elektromobily a akumulačními systémy. LG Energy Solution je odhodlána rozšířit své kapacity pro výrobu baterií a vytvořit stabilní lokalizovaný dodavatelský řetězec, který je schopen poskytnout vše od výzkumu a vývoje po samotnou výrobu.“ – Jong Hyun Kim, výkonný ředitel LG Energy Solution

V rámci rozvoje výroby má LG uvažovat o výstavbě alespoň dvou továren v USA. Přesné umístění má být zveřejněno do konce pololetí. LG Energy Solutions v současnosti vlastní jednu továrnu ve státě Michigan. Druhou továrnu, která je ve výstavbě a nachází se ve státě Ohio, vlastní v rámci společného podniku se společností GM. Výstavba této továrny má vyjít na 2,3 miliardy dolarů a dokončená má být v roce 2022.

LG a GM minulý týden potvrdily, že společně vybírají lokalitu pro výstavbu dalšího závodu, který by byl srovnatelný se závodem v Ohiu. Díky výstavbě nových továren by celková výrobní kapacita LG v USA měla vrůst na 75 GWh.

Soudní spor s SK Innovation a snaha zabrat místo na trhu

Komise pro mezinárodní obchod minulý měsíc uložila desetiletý zákaz na vývoz baterií do USA společnosti SK Innovation Co (SKI), konkurenční společnosti LG. Zákaz, který má vejít v platnost v polovině dubna, a který ještě může být vetován prezidentem Bidenem, je trestem za zničení e-mailů a dalších dokumentů, které souvisejí se sporem o krádež obchodního tajemství se společností LG. Tento spor začal v dubnu 2019, kdy LG Chem podala stížnost Komisi pro mezinárodní obchod a obvinila SKI z krádeže obchodního tajemství

V rámci rozhodnutí Komise na čtyři roky povolila SKI dovoz komponentů pro výrobu baterií určených pro výrobu Fordu F-150 a na dva roky pro potřeby amerického Volkswagenu. Během této doby mají obě automobilky přejít k jiným dodavatelům.

Zdroj úvodního obrázku: Oak Ridge National Laboratory

Komentáře

(5)

Karásek

13. březen 2021, 16:21

Další vlaštovka investující do uchovávání energie. To je další argument pro OZE. Jaderná lobby naopak o argument proti OZE přichází. Tak od kterých jaderných mužů to teď v komentářích schytám?

Ivan Novák

13. březen 2021, 21:01

Tak vida, ta Weinerová, kterou jsme viděli v Brucku vystupovat pohostinsky, hrála zde včera na scéně Malého divadla.

Josef

13. březen 2021, 22:13

No nevím 50KW baterie stojí 200 000 korun vydrží 1500 cyklů tedy 75MWh cena za uložení 1kWh je asi 2,6kč To jste výše než cena el. energie z JE a to byste musel tu baterii nabíjet zadarmo. Pane Karásku nezlobte se na mě, ale jste informačně nevzdělaný buran.

Pavel K

14. březen 2021, 00:12

Date, prosim, dokaz na LiFePO baterie (ja mam radeji redoxni), ktere maji zivotnost 1500 cyklu?

Milan

15. březen 2021, 12:10

Už jste jak kolovratek Rada z Neviditelneho Psa, který stále opakuje cosi o fosilním dluhu. Máte asi klapky na očích (nebo ještě hlouběji), když nevidíte nic než OZE. Lobby mají všechny strany, tak nekopejte jenom na tu jednu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.