Domů
Akumulace energie
Stát New York chystá podporu rozvoje skladování energie

Stát New York chystá podporu rozvoje skladování energie

Pouze na podpis guvernéra čeká nový zákon o podpoře skladování energie ve státě New York. Státní komise by pak měla na základě nové legislativy stanovit cíl pro úložiště energie v roce 2030. Cílem New Yorku je do roku 2030 dosáhnout 50% podílu obnovitelných zdrojů energie a systémy umožňující tuto energii skladovat budou vítanou pomocí při cestě za tímto cílem.

Minulý týden byl v americkém státu New York schválen zákon, který poté, co ho podepíše guvernér Andrew Cuomo, určí základy pro rozvoj systémů skladování energie. Public Service Commission (PSC) na základě nového zákona do 1. 1. 2018 definuje cíl pro úložiště energie, jehož má New York dosáhnout v roce 2030. Zároveň PSC vytvoří program pro rozvoj skladovacích technologií, aby dosažení cíle usnadnila. Řízením tohoto programu pak budou pověřeny dvě státní autority: NYSERDA (New York State Energy Research and Development Authority) a LIPA (Long Island Power Authority).

„New York je i nadále centrem energetických inovací a také příkladem, jak využít efektivní přístup a tržní struktury pro pokrok praktických řešení. Je velmi důležité, aby guvernér Cuomo podepsal tuto jednomyslně schválenou legislativu a znovu potvrdil závazek státu řešit drahou špičkovou poptávku a integrovat udržitelné zdroje energie. Tato legislativa poskytne významné přínosy pro daňové poplatníky v New Yorku, zvýší spolehlivost sítě, sníží náklady na energii a umožní větší využití udržitelné energie,“ řekl Matt Roberts, výkonný ředitel Energy Storage Association.

Rozvoj systémů akumulace energie v USA

Stát New York není jediným, jenž ve snaze o integraci obnovitelných zdrojů investuje prostředky do systémů, které dokáží energii skladovat. Prvním průkopníkem byla Kalifornie již v roce 2013, v současné době se pyšní největším bateriovým úložištěm.

Dalšími státy, které zavedly legislativu na podporu akumulace, jsou Oregon, Maryland, Nevada a Massachusetts. Forma rozvoje se ale v jednotlivých státech liší od nařízených investic po pobídky formou daňových úlev. Forma rozvojového programu v New Yorku bude známa později a bude záležet na rozhodnutí PSC.

„Rozvoj úložišť energie je pro New York zásadní na cestě k dosažení svých cílů, možnost konstatního využití obnovitelných zdrojů sníží potřebu výroby energie v elektrárnách spalujících fosilní paliva,“ uvedla Amy Paulin, jedna ze spolutvůrců zákona.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se