Domů
Čistá mobilita
RWE: Německé energetiky spojí síly s automobilkami

RWE: Německé energetiky spojí síly s automobilkami

Německé energetické společnosti spojí v blízké budoucnosti síly s automobilkami, aby těžily z nedávno potvrzeného vládního programu podpory rozvoje elektromobility v Německu. Zahraničnímu serveru Reuters to řekl ředitel strategie RWE Thomas Birr.

Potvrzení dotací na nákup automobilů s elektrickým  pohonem přinese do budoucna větší míru spolupráce mezi velkými energetikami a automobilkami.

Zmíněná spolupráce může zahrnovat například projekty zaměřené na začlenění elektromobilů do elektrizační soustavy, kdy elektřina naakumulovaná v bateriích elektromobilů může být použita k pokrytí špiček v soustavě. V případě přebytku elektřiny v soustavě by naopak elektromobily posloužily jako úložiště energie.

„Očekáváme, že budou vznikat partnerství mezi energetickými společnostmi a výrobci automobilů,“ řekl zahraničnímu serveru Reuters Thomas Birr, ředitel strategie RWE.

Pilotní projekt založený na výše uvedeném principu byl nedávno představen ve Velké Británii. Cílem projektu je především otestování konceptu V2G vyvinutého italským energetickým gigantem Enelem ve spolupráci s automobilkou Nissan.

„Dnešní průlomový testovací projekt ve Spojeném království je významným krokem kupředu v oblasti managementu obnovitelné energie, který pomůže formovat budoucnost průmyslů, měst a společností. Chytré hospodaření s energií je jednou z největších výzev, které čelí každý národ, a proto je tento test klíčový k posouzení využitelnosti proměnlivých, více flexibilních zdrojů,“ uvedl při představení projektu Paul Willcox, předseda Nissan Europe.

Další oblastí, ve které se mohou velké energetiky uplatnit, je potřebný rozvoj dobíjecí infrastruktury. Podle Reuters je v současné době v Německu v provozu přibližně 5 800 dobíjecích stanic. Zhruba polovina byla instalována právě společností RWE.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.