Domů
Čistá mobilita
New York pomůže UPS v nahrazování současného vozového parku elektromobily

New York pomůže UPS v nahrazování současného vozového parku elektromobily

S pomocí Newyorského úřadu energetického výzkumu a vývoje (NYSERDA) plánuje kurýrní společnost UPS na začátku jara příštího roku nahradit velkou část svých dieselových dodávek baterií poháněnými elektrickými nákladními vozy. UPS má v současnosti více než 2200 vozů provozovaných ve městě New York. UPS předpokládá, že do roku 2022 by mělo být 1500 z nich poháněno elektřinou.

Program pro náhradu dodávek je součástí vládního programu pro snížení produkce skleníkových plynů  v New Yorku o 40 % do roku 2030. Alicia Bartonová, prezidentka a výkonná ředitelka instituce NYSERDA, v tisku řekla, že tento projekt je prvním příkladem státní investice do nových a inovativních technologií, které pomohou naplnit guvernérovy cíle v oblasti čisté energie.

UPS a Unique Electric Solution sklízí její uznání pro jejich iniciativu ve vývoji systému, který pomůže zredukovat emisi skleníkových plynů a má ohromný potenciál v rámci celé oblasti kurýrních služeb.

Elektrifikace kurýrních služeb jako součást rozvoje

Spojení veřejného sektoru a soukromé společnosti podle Carltona Rose, prezidenta údržby a vývoje globálního vozového parku v rámci UPS, může hnát inovaci vpřed a transformovat celé oblasti průmyslu. Tento program pomůže UPS vyvinout a nasadit elektrické dodávky do provozu rychleji a výhodněji. Pro svůj čistý a tichý provoz jsou elektromobily vhodnou volbou pro městské prostředí, jakým je například právě New York City. Tyto vozy jsou nedílnou součástí strategie budoucího rozvoje.

NYSERDA poskytne na dotacích půl milionu dolarů, tyto peníze budou použity k financování vývoje elektricky poháněného vozidla, o což se postará Unique Electric Solutions, a počátku přeměny vozového parku. Srdcem vozu bude elektromotor o výkonu 225 kW. Bude se jednat o motor nové konstrukce, který by měl být levnější, efektivnější a ekologicky přívětivější. Nový systém by měl zvýšit dojezdovou vzdálenost na jedno nabití baterie, zkrátit čas potřebný pro dobití a celkově zvýšit účinnost o 20 %.

Vysoká efektivita je pro UPS klíčová. Společnost v současnosti disponuje více než 8500 vozy na alternativní pohon, z toho 770 z nich je poháněno elektřinou. Tyto vozy jsou nasazeny převážně v městském provozu. Společnost navíc chce, aby do roku 2020 čtvrtina vozového parku využívala alternativní pohon.

Autor úvodní fotografie: Qualle

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.