Domů
Společnosti ve světě
Enbridge startuje investice do evropských větrných parků

Enbridge startuje investice do evropských větrných parků

Kanadská energetická společnost Enbridge minulý týden oznámila investici do projektu Rampion Offshore Wind o výkonu 400 MW ve Velké Británii. Tento projekt v současné době plánuje evropský developer E.ON Climate & Renewables UK Limited, který zabezpečil smlouvu s firmou Vestas v květnu tohoto roku. Pro Enbridge to má být jeden z prvních kroků pro zvýšení svého vlivu v britské větrné energetice.

Enbridge oznámila, že získala 24,9 procent podílu v tomto projektu. Celkové investiční náklady se tím vyšplhaly k částce kolem 750 milionům kanadských dolarů.

„Offshore větrné elektrárny jsou dalším přirozeným krokem pro Enbridge v tomto energetickém odvětví ,“ řekl generální ředitel společnosti Al Monaco.

„Máme dobře zavedené podnikání v oblasti obnovitelných zdrojů a rostoucí odbornost v oblasti technologie, konstrukce a provozu větrných elektráren. Tento projekt nabízí atraktivní příležitost ke spolupráci s E.ON, předním konstruktérem a provozovatelem větrných elektráren na moři, a Green Investment Bank, která má své zkušenosti s podporou větrné energetiky. Další rozvoj našich odborných znalostí v tomto oboru zajistí Enbridge účast v budoucích offshore projektech. „

Rampion Offshore Wind jako vstupní brána do evropských projektů

Společnost Enbridge se zapojila do tohoto projektu s vidinou, že je to jeden z prvních kroků pro zvýšení svého vlivu v Britské větrné energetice, od které společnost očekává, že bude lídrem tohoto sektoru v Evropě.

Rampion Offshore Wind, který se nachází 13 kilometrů od pobřeží  Sussexu, se bude skládat z 116 Vestas V112-3.45 MW turbín. Výstavba započala v září a dokončení se očekává do roku 2018.

„Rampion poskytuje včasný a efektivní vstupní reference do evropského podnikání v oblasti větrné energetiky a podporuje náš cíl rozvíjet nové platformy, které rozšiřují a diverzifikují náš růst i po roce 2019,“ pokračoval pan Monako.

Rampion Offshore Wind projekt 400 MW. Zdroj: cleantechnica.com

 

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se