Enbridge startuje investice do evropských větrných parků

DomůSpolečnosti ve světěEnbridge startuje investice do evropských větrných parků

Kanadská energetická společnost Enbridge minulý týden oznámila investici do projektu Rampion Offshore Wind o výkonu 400 MW ve Velké Británii. Tento projekt v současné době plánuje evropský developer E.ON Climate & Renewables UK Limited, který zabezpečil smlouvu s firmou Vestas v květnu tohoto roku. Pro Enbridge to má být jeden z prvních kroků pro zvýšení svého vlivu v britské větrné energetice.

Enbridge oznámila, že získala 24,9 procent podílu v tomto projektu. Celkové investiční náklady se tím vyšplhaly k částce kolem 750 milionům kanadských dolarů.

„Offshore větrné elektrárny jsou dalším přirozeným krokem pro Enbridge v tomto energetickém odvětví ,“ řekl generální ředitel společnosti Al Monaco.

„Máme dobře zavedené podnikání v oblasti obnovitelných zdrojů a rostoucí odbornost v oblasti technologie, konstrukce a provozu větrných elektráren. Tento projekt nabízí atraktivní příležitost ke spolupráci s E.ON, předním konstruktérem a provozovatelem větrných elektráren na moři, a Green Investment Bank, která má své zkušenosti s podporou větrné energetiky. Další rozvoj našich odborných znalostí v tomto oboru zajistí Enbridge účast v budoucích offshore projektech. „

Rampion Offshore Wind jako vstupní brána do evropských projektů

Společnost Enbridge se zapojila do tohoto projektu s vidinou, že je to jeden z prvních kroků pro zvýšení svého vlivu v Britské větrné energetice, od které společnost očekává, že bude lídrem tohoto sektoru v Evropě.

Rampion Offshore Wind, který se nachází 13 kilometrů od pobřeží  Sussexu, se bude skládat z 116 Vestas V112-3.45 MW turbín. Výstavba započala v září a dokončení se očekává do roku 2018.

„Rampion poskytuje včasný a efektivní vstupní reference do evropského podnikání v oblasti větrné energetiky a podporuje náš cíl rozvíjet nové platformy, které rozšiřují a diverzifikují náš růst i po roce 2019,“ pokračoval pan Monako.

Rampion Offshore Wind projekt 400 MW. Zdroj: cleantechnica.com