Domů
Elektrárny v Evropě
EU schválila projekt plovoucí větrné elektrárny

EU schválila projekt plovoucí větrné elektrárny

Evropská Komise minulý týden schválila grant na projekt plovoucí větrné farmy (ano slyšíte dobře, nebo jste mysleli, že u plovoucích fotovoltaik vše končí?). Ta má sloužit jako výzkumný projekt a má být umístěna u břehů Portugalska.

Plovoucí větrná elektrárna byla schválena v rámci širšího projektu podpory elektráren využívajících energii moře, včetně příbojových elektráren a offshore větrných parků. V rámci širšího projektu se plovoucí větrné elektrárny staly prvním adresátem podpory EK. Celkem Evropská Komise podpoří 50 MW výkonu těchto projektů. To znamená, že první půlka podpory je už vyčerpána na „plovoucí větrníky“.

Podle tiskového prohlášení Komise projekt pomůže Portugalsku novými technologiemi navýšit současný podíl obnovitelných zdrojů v energetickém mixu. Mimo to, přidružený feed-in-tariff Evropské Komisi umožní sledovat, že projekty jsou v souladu s politikou EU a nedochází k přeplácení obnovitelných zdrojů (jak tomu bylo v ČR).

„Rozvoj nových technologií v oblasti obnovitelných zdrojů energie je klíčový k tomu, aby EU dosáhla svých environmentálních cílů. Schválení podpory portugalského projektu je výrazným krokem k uvedení nových technologií na trh.“

Margareth Vestager, evropská komisařka pro hospodářskou soutěž

Projekt, který nese název WindFloat, bude testován v reálných provozních podmínkách, aby byla prokázána jeho použitelnost a výhody pro celý region. Další obdobné projekty si získaly popularitu především díky tomu, že je možné je vybudovat v místech, kde je značná mořská hloubka.

Projekt WindFloat už byl jednou spuštěn k testování, které proběhlo v roce 2012. Stal se tak první offshore větrnou elektrárnou, kterou mělo Portugalsko instalovanou.

Následující video je ukázkou, jak je větrná elektrárna uvedena do provozu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.