Británie vydá 11 milionů liber na demonstrační projekty technologie Vehicle-to-Grid

DomůČistá mobilitaBritánie vydá 11 milionů liber na demonstrační projekty technologie Vehicle-to-Grid

Britská vláda uvolnila celkem 11 milionů liber na čtyři demonstrační projekty technologie V2G (Vehicle-to-Grid). Cílem je vytvořit flotilu až 30 autobusů a 1000 vozidel na elektrický pohon. Součástí projektů je také vytvoření potřebné podpůrné infrastruktury.

Britská vláda uvolnila celkem 11 milionů liber (zhruba 317 milionů korun) na demonstrační projekty technologie V2G. Technologie V2G umožňuje, aby elektrická energie uložená v elektrických vozidlech byla k dispozici pro regulaci sítě.

Finanční prostředky obdrželo konsorcium, do kterého patří distributor elektrické energie UK Power Network, společnost SSE, čínská společnost BYD, společnost Octopus Energy a univerzita města Leeds.

Celkem čtyři projekty mají vytvořit iniciativu k rozšíření technologie V2G. Projekty budou zahrnovat 30 elektrobusů, 1000 elektrických vozidel, zkušební provoz v domácnostech a veřejná nabíjecí místa s podporou místních úřadů. V rámci iniciativy má být založen poskytovatel služeb, který má být zaměřen na dodání dostatečné nabíjecí kapacity pro přibližně 60 až 70 % obyvatel Londýna.

Technologie V2G (Vehicle-to-Grid). Zdroj: ScienceDirect

„Elektrická vozidla jsou efektivním mobilním zdrojem elektrické energie, takže existují obrovské přiležitosti prozkoumat, jak mohou elektrické sítě využívat libovolnou volnou kapacitu těchto baterií ve prospěch našich zákazníků.V budoucnu byste mohli používat baterii ve vašem automobilu k napájení vašeho domu nebo vydělávat peníze prodejem zpět do sítě. Zároveň systém zajistí, aby jste měli dostatek energie pro jízdu na další den,“ uvedl Ian Cameron, vedoucí oddělení inovací ve společnosti UK Power Networks.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...