Domů
Společnosti ve světě
Dobíjecí stanice Tesly na Manhattanu trojnásobně převýší počet benzínových pump

Dobíjecí stanice Tesly na Manhattanu trojnásobně převýší počet benzínových pump

Newyorský Manhattan se brzy stane domovem husté síti dobíjecích stanic automobilky Tesla, přičemž jejichž množství převýší počet klasických čerpacích stanic až trojnásobně. Jedná se o důsledek nedávného rozhodnutí společnosti o vytvoření oblasti s kompletní dobíjecí sítí.

Rozhodnutí Tesly o rozšíření infrastruktury svých dobíjecích stanic na hustě zastavěném Manhattanu města New York se zaměří zejména na garáže. Cílem společnosti je umístění dobíjecích kapacit přibližně každé tři bloky do září letošního roku. Toto počínání zřejmě souvisí s odstartováním prodeje modelu Tesla 3, který má být spuštěn v příštím roce. Tesla v New Yorku nedávno otevřela nový autosalon s kompletním technickým zázemím, a to konkrétně v Brooklynu. Na Manhattanu již totiž jednu prodejnu v provozu má.

Majitelé vozů Tesla nemusí na doplňování pohonných hmot čekat

Pro zpříjemnění života již přibližně 1500 vlastníků vozu značky Tesla v New Yorku společnost plánuje do konce března rozšířit svou síť na 105 dobíjecích stanic. Každá bude schopna vůz plně dobít za pouhé čtyři hodiny. Pro majitele vozů Tesla bude navíc využívání většiny dobíjecích stanic zdarma.

V současnosti je ve městě okolo 40 čerpacích stanic. Jejich číslo však poměrně rychle klesá, jelikož ustupují lukrativnějším projektům tamějších developerů. Zatímco řidiči automobilů s konvenčním pohonem stráví ve špičce při čekání na čerpací stojan klidně i 40 minut, řidiči vozů Tesla čekání na doplnění hnacího média svých vozů prakticky neznají.

Zdroj úvodní fotografie: Shinya Suzuki

Komentáře

(2)

BysTri

23. březen 2016, 07:22

"V současnosti je ve městě okolo 40 dobíjecích stanic. Jejich číslo však poměrně rychle klesá, jelikož ustupují lukrativnějším projektům tamějších developerů."

Předpokládám že je to překlep a má se jednat o "40 čerpacích stanic".

Hezký den

Jiří V.

26. březen 2016, 18:01

Dobrý den,

děkuji Vám za postřeh, překlep opraven. :-)

Zdraví

JV

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.