Domů
Elektromobilita
innogy posiluje tým elektromobility, Německo je pro elektrická auta příležitost
Zdroj:innogy.com

innogy posiluje tým elektromobility, Německo je pro elektrická auta příležitost

K německé společnosti innogy se v rámci posilování působení v oblasti elektromobility připojil jeden z hlavních manažerů divize elektromobility BMW. Od elektromobility si společnost hodně slibuje, plánuje například významnou expanzi v oblasti rychlodobíjecích stanic.

Novou posilou pro innogy je Stefan von Dobschütz, který poslední téměř dva a půl roku řídil divizi elektromobility v BMW. Společně s Elkou Temme, která se elektromobilitě innogy věnuje od loňského prosince, budou tuto divizi řídit. V době, kdy Stefan von Dobschütz působil v BMW, se navíc elektromobilitě mimořádně dařilo, o čemž svědčí poslední výsledky prodejů elektrických BMW.

innogy své záměry v elektromobilitě oznámila již v minulém roce (více v loňském článku zde). Od té doby, kromě dvou zmíněných akvizic v personální oblasti, společnost investovala například do vylepšení technologie na více než 1000 dobíjecích stanicích a projevila zájem o účast na projektu výstavby 400 rychlodobíjecích stanic.

„innogy věří, že elektromobilita je obrovské téma v Německu i celosvětově. Pokud chceme dosáhnout nízkoemisního hospodářství, potřebujeme změnu i v dopravě. Proto věřím, že období elektromobility přichází – a přijde možná dříve, než očekáváme.“

Peter Terium, CEO innogy SE

Potenciální rozvoj elektromobility v Evropě je pro energetické společnosti aktuálně významnou příležitostí. Poslední čísla ukazují, že prodeje elektromobilů stále rostou a s postupným snižováním jejich ceny se dá očekávat výrazný boom elektromobility.

BMW i3

Navíc u společností, mezi jejichž předmět podnikání patří výroba a prodej elektřiny, jde využít synergických efektů, které jsou v době nízkých cen elektrické energie mimořádně lákavé.

Německo elektromobilitu potřebuje k dosažení klimatických cílů

Konkrétně v Německu se v příštích letech může elektromobilita proměnit v obrovskou podnikatelskou příležitost. Již nyní jsou zde vysoké cíle na počet elektromobilů na silnicích do roku 2020 (1 milión, nicméně velice pravděpodobně nebude splněn) a vláda dokonce přispívá na nákup nového elektromobilu až 4000 EUR.

Kromě toho německá vláda rozhodla o vyčlenění 300 mil. EUR na rozvoj dobíjecích stanice a není pochyb o tom, že se společnosti jako innogy budou o tyto finance zajímat.

Další tlak na rozvoj elektromobility ze strany státu se dá i nadále očekávat. Prémie na nákup elektromobilu zatím neplní původní očekávání a navíc emise v oboru dopravy loni meziročně vzrostly. Pro dosažení klimatických cílů proto bude německá vláda nucena jednat i v jiných sektorech, než v sektoru výroby elektřiny, kde je zatím pokles emisí pouze zanedbatelný.

Komentáře

(2)

Michael

11. květen 2017, 06:32

Myslím si, že kombinace moderních elektronických vozů, které budou mít potenciál propojit svůj běžný provoz například s chytrým telefonem může být cesta, kterou by se mohli některé automobilky v následujících letech vydat

Petr

8. květen 2017, 09:27

Tak jasně.

V elektroautech začne Německo při masovém rozšíření těžce narážet na to, že má díky Energiewende jednu z nejdražších elektřin pro jejich pohon na světě.

Takže bude muset podporovat jejich nákup spíš přez zákaz tradičních aut ve městech, ale i elektro ve městech je velmi složité, a vybudovat nabíjecí zastřešená místa nebo parkovací domy ve všech částech města je velmi náročná výstavba na déle než 15 let.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.