Domů
Elektřina
S firmou HE3DA vyvíjející baterie se soudí německá CDC
HE3da baterie zdroj:www.he3da.cz

S firmou HE3DA vyvíjející baterie se soudí německá CDC

Elektřina
7 komentářů
15. srpen 2017, 16:29
ČTK

Německá investiční společnost CDC se soudí o pět milionů eur (zhruba 130 milionů korun) s českou společností HE3DA, která se zabývá vývojem bateriových technologií. Německá firma peníze investovala do vývoje speciálních baterií a nyní chce peníze zpět, protože se obává podvodu. ČTK to za CDC sdělil Vladan Crha ze společnosti AMI Communications, podle nějž Obvodní soud pro Prahu 9 obstavil firmě HE3DA účty a následně Městský a Ústavní soud rozhodnutí potvrdily. Spolumajitel společnosti HE3DA Vladimír Jirka řekl ČTK, že se ke sporu nebude vyjadřovat.

„Pokud máme s někým spor, tak tyto záležitosti nekomentujeme do momentu, než se ten spor vyřeší,“ řekl Jirka.

Společnost podle něj aktuálně jedná s dalšími investory.

„Společnost HE3DA neplnila stanovené podmínky. Nikdy nepředložila obchodní plán, účetnictví ani informace o plánovaných pracích a finančních transakcích. Finanční prostředky přitom využívala nehospodárně a v rozporu s dohodou,“ uvedla společnost CDC.

baterie he3da
Ilustrační foto

HE3DA podle ní údajně popisovala klíčové parametry baterií v nereálných hodnotách, takže nesplňují původní ujištění a sjednané závazky.

CDC je investiční platforma založená v Německu jako dceřiná společnost silné čínské energetické společnosti, která vyhledává nové energetické projekty v Evropě.

Společnost HE3DA vyvíjí bateriové technologie na základě celosvětově registrovaného patentu vynálezce Jana Procházky. Baterie mají díky využití nanomateriálů energii uchovávat dlouhodobě bez větších ztrát. Loni už firma spustila menší linku v pražských Letňanech, další linku a halu pro vývoj chce vybudovat v Horní Suché na Karvinsku.

Úvodní fotografie: TZB-info

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(7)
Peppa
15. srpen 2017, 21:52

HE3DA? Heprý!

Kuk
16. srpen 2017, 02:48

To to trvalo než se lidi začali probouzet z diskotéky :)))

Petr
17. srpen 2017, 06:25

No jasně

Adéla Denková
17. srpen 2017, 12:39

To jsou ti Číňani, které údajně nejvíc zajímalo, jak ukrást know-how, nebo jiní?

Vláďa
18. srpen 2017, 10:38

No mě se to hned nezdálo, už jen ty slibované parametry. Měla tady být výroba levných a úžasných baterek, podezřele dlouho se kolem toho nic nedělo. Mezi tím v Ostravě rozjela výrobu firma A123, takže baterek bude dost.

Milan Vaněček
18. srpen 2017, 13:27

Baterek bude vždy dost, je to obrovský kšeft. Ale v případě A123 půjde všechen zisk do USA, tady zbude akorát na mzdy a sociální a zdravotní pojištění pro 150 osob. To je ten rozdíl vůči tomu kdyby to vyráběla česká firma na základě svých patentů.

Že se to některé podaří, je možné ale pravděpodobnost úspěchu je velmi malá. Tak to berte jak to je ...

Jarek
24. srpen 2017, 18:53

Ale česká firma to vyrábí, jen se o tom všude nemluví, protože tam netečou takové miliony a necpou se peníze do mediální masáže obyvatelstva.

www.evbattery.cz

A123 tady nevyrábí, jen skládá z dovezených článků autobaterky.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se