Siemens a AES vytvoří společný podnik pro sektor skladování elektřiny

DomůElektřinaSiemens a AES vytvoří společný podnik pro sektor skladování elektřiny

Německý gigant Siemens a americká AES vytvoří novou společnosti Fluence. Fluence se zaměří na trh skladování elektřiny a zkombinuje přednosti obou společností. Vytvořením důvěryhodného a technologicky vyspělého partnera pro zákazníky by se měla zaplnit mezera na trhu.

Německý gigant Siemens AG v úterý ve své tiskové zprávě informoval o vzniku nové společnosti Fluence. Fluence vznikla spojením Siemensu a americké společnosti AES corporation formou společného podniku s rovným 50:50 podílem pro obě společnosti. Nová společnost se má zaměřit na rychle se rozvíjející trh se skladováním elektřiny.

Mezera na trhu

Poptávka po velkých projektech na skladování elektřiny roste spolu s klesající cenou technologicky vyspělých baterií a s rostoucím vlivem obnovitelných zdrojů, zejména solárních a větrných elektráren. Hlavním business plánem Fluence má být prodej lithium-ion bateriové technologie, kterou v současné době nabízejí obě společnosti Siemens a AES.

„Jak trh se skladováním elektřiny roste, tak zákazníci čelí problému nalezení důvěryhodného technologického partnera s odpovídajícím portfoliem produktů a s dobrými znalostmi elektroenergetiky. Fluence zaplní tuto velkou mezeru na trhu. Se světovým pokrytím zkušené mezinárodní prodejní síly a s vedoucí technologií Siestorage od Siemensu bude Fluence výborně vybavena, aby obsloužila tento velice zajímavý trh.“ řekl k vytvoření Fluence Ralf Christian, CEO Siemens Energy Management divize.

Fluence bude provozována nezávisle na svých zakladatelích a centrálu bude mít v hlavním městě USA Washington, D.C. Fluence slučuje technologii a znalosti Siemens bateriové divize energy storage solutions a AES divize energy management. Společnost bude mít pobočky v německém Elrangen a v dalších vybraných světových městech.

Giganti na trhu skladování elektřiny

Obě společnosti Siemens a AES jsou předními hráči na trhu skladování elektřiny. Obě společnosti dohromady získaly zakázky na 48 projektů o celkové velikosti 463 MW pro bateriové úložiště napříč 13 státy, což tvoří zhruba 17 % celkového světového instalovaného výkonu těchto řešení.

Fluence se zaměří na zákazníky a projekty všech velikostí a náročnosti. Obě společnosti mají velké očekávání od trhu, který měl instalovaný výkon 3 GW na konci roku 2016 a u kterého je předpokládáno dosažení hodnoty 28 GW do roku 2022.

Úvodní fotografie: aes.com