Domů
Elektřina
Veolia postaví v Mexiku jedno z největších ZEVO na světě

Veolia postaví v Mexiku jedno z největších ZEVO na světě

Veolia postaví v Mexiku první zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) této velikosti  v Latinské Americe. Vzhledem k předpokládané zpracovatelské kapacitě 1,6 milionu tun odpadu ročně a produkci téměř 1 TWh ročně půjde také o jedno z největších ZEVO na světě. 

Francouzská společnost Veolia prostřednictvím své dceřiné společnosti Proactiva Medio Ambiente Mexico S.A. de C.V. vyhrála veřejnou zakázku na výstavbu zařízení na energetické využití odpadu.

Nové ZEVO by mělo být uvedeno do provozu v roce 2020 s tím, že výstavba by měla začít už letos. V Mexico City žije 10 milionů obyvatel, kteří denně vyprodukují 13 000 tun odpadu, třetina produkce odpadu hlavního mexického města bude energeticky využita právě v nově vybudovaném zařízení.

„Odpad začíná být stále více vnímaný jako cenný zdroj také v Mexiku.  V Latinské Americe roste podpora využívání tohoto zdroje a s tím spojené výroby obnovitelné energie. Tímto projektem výrazným způsobem přispějme k zlepšení životní úrovně občanů Mexico City a zároveň tím přispějeme k boji se změnami klimatu,“ řekl Gustavo Migues, viceprezident společnosti Veolia v Latinské Americe.

Dle tiskové zprávy zveřejněné společností Veolia přinese 30letý kontrakt na provozování a údržbu ZEVO kumulativní výnosy 886 milionů eur (23,4 mld. Kč).

Kapacita mexického ZEVO bude vyšší, než jaká je plánována pro energetické využití odpadu celé ČR

Kapacita mexického ZEVO má být 1,6 milionu tun odpadu ročně, což je o 130 tisíc tun více, než je uvedeno v Plánu odpadového hospodářství ČR pro energetické využití komunálního odpadu v roce 2024. Aktuální kapacita všech čtyř českých ZEVO je zhruba 770 tisíc tun odpadu.

Infografika k ZEVO společnosti Veolia. Zdroj: www.veolia.com

Zdroj úvodního obrázku: veolia.com

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Fiala pro HN: Vláda zvažuje restrukturalizaci ČEZ, možností je rozdělení firmy
19. květen 2022, 19:01
Ministr Stanjura nechá prověřit loňské prominutí DPH u plynu a elektřiny. Chce zjistit, zda bylo zákonné
19. květen 2022, 14:01
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se