Domů
Elektromobilita
BP vyjednává s výrobci elektromobilů o rozšíření svých čerpacích stanic o dobíjecí stanice
Čerpací stanice BP. Zdroj BP

BP vyjednává s výrobci elektromobilů o rozšíření svých čerpacích stanic o dobíjecí stanice

Britská ropná společnost BP (British Petroleum) vyjednává s výrobci elektromobilů o podílení se na rozšíření dobíjecí sítě pro elektromobily na svých čerpacích stanicích, čímž chce profitovat při ustupování od spalovacích pohonných jednotek.

Očekávaný rapidní nárůst v užívání elektromobilů na úkor dieselových a benzinových pohonných jednotek v následujících desetiletích narušuje současný obchodní model společností obchodujících s ropou, jelikož poptávka po některých palivech pro silniční dopravu by podle odhadů společnost BP mohla začít stagnovat již do konce 20. let.

Z tohoto důvodu hledá BP způsoby, jak získat podíl na rostoucím trhu s dobíjením elektromobilů. Z tohoto důvodu podle Boba Dudleyho, výkonného ředitele společnosti, BP velmi intenzivně vyjednává s výrobci elektromobilů, aby měla možnost podílet se na koncovém prodeji elektřiny pro elektromobily.

Rival společnosti BP Royal Dutch Shell již spustil zkušební schéma pro instalaci dobíjecích stanic na několika ze svých čerpacích stanic ve Velké Británii a Nizozemsku.

Počet elektromobilů do 20 let řádově vzroste

Počet elektromobilů na silnicích bude podle současných předpovědí v následujících několika desetiletích značně narůstat, a to zvláště ve městech. BP odhaduje, že z 1,2 milionu elektromobilů v roce 2015 pokoří v roce 2035 počet elektromobilů hranici 100 milionů kusů.

Dudley byl v ropném a plynárenském průmyslu hlasitým zastáncem potřeby odklonu od fosilních paliv ve prospěch čistších zdrojů energie v boji proti globálnímu oteplování.

Nicméně jak BP, tak jeho konkurence ještě nepřišla s konkrétnějšími plány, jak se na produkci čistších zdrojů energie, například v podobě solární či větrné energie, podílet. Samotná společnost BP se již v minulosti snažila uchytit například v oblasti solární energie, nedosáhla však zatím kýženého úspěchu.

Dudley rovněž prozradil, že BP studovala také potenciál autonomních automobilů pro kombinované využití plynu v kombinaci se solárními panely. Společnost BP tak v současné době překvapuje startem velkého množství projektů.

Zdroj úvodní fotografie: BP @flickr

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Češi mají velkou šanci při spolupráci s Asií na zelené energetice a elektromobilitě
18. květen 2022, 18:22
Myslím, že Elon Musk nakonec Twitter nekoupí, říká Daniel Dočekal
18. květen 2022, 18:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se