Domů
Elektromobilita
Kalifornské Porteville bude mít plně elektrizovanou hromadnou dopravu

Kalifornské Porteville bude mít plně elektrizovanou hromadnou dopravu

Porteville v Kalifornii se díky elektrobusům společnosti GreenPower stane prvním městem v Kalifornii s plně elektrifikovanou veřejnou dopravou. Jedná se o průlomový okamžik, který má v této oblasti udávat směr vývoje veřejné dopravy.

Kalifornské Porteville uzavřelo smlouvu s GreenPower Motor Company na nákup 10 bezemisních, plně elektrických autobusů.

Díky poslednímu nákupu bude všech 9 přepravních linek plně elektrifikovaných. Krom nákupu samotných autobusů bude vystavěno 11 dobíjecích stanic v rámci dep a klíčových míst na trasách. Celková pořizovací cena bude činit přibližně 9 milionů amerických dolarů.

Smlouva navíc městu Porteville zaručuje, že nákup dalších 20 autobusů bude v případě uskutečnění koupě podléhat stejným nákupním podmínkám jako nyní.

Průlom v hromadné dopravě

„Naše město bude prvním v celé Kalifornii, které bude mít plně elektrifikovanou hromadnou dopravu, a již se nemůžeme dočkat, až společně se společností GreenPower náš dosluhující neekologický vozový park vyměníme,“ říká Richard Tree, ředitel společnosti Porteville Transit.

„Společnosti jako je GreenPower ženou průmysl vpřed a vytváří pomyslné nové normy pro veřejnou dopravu,“ dodává Richard Tree.

Dodání prvního autobusu se očekává v srpnu tohoto roku, zbývajících 9 vozidel bude dodáno během následujících tří až čtyř měsíců.

„Tato výměna celého portevillského vozového parku na linkách za bezemisní vozy společnosti GreenPower je nejinovativnějším projektem, kterého jsem se až do teď zúčastnil. Jedná se o průlomový okamžik tohoto průmyslu,“ prohlásil Brendan Riley, prezident společnosti GreenPower.

Zdroj úvodní fotografie: greenpowerbus.com

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Hyundai chce dát 5,5 miliardy dolarů na závod na elektromobily v USA
20. květen 2022, 21:11
Škoda Auto posílila pozici ve Volkswagenu. Vyrobí baterie do Enyaqů i elektromobilů koncernu
18. květen 2022, 06:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se