Německo prodloužilo pobídkové schéma na pořízení elektromobilů a hybridů do konce roku 2020. Příspěvky, se kterými země začala před rokem, mají za cíl zvýšit prodej. Německý průmysl a vládu vyjdou na 600 mil. EUR. V současné době jezdí u našich sousedů okolo 100 tisíc elektromobilů, země však cílí alespoň na jeden milion.

Německá vláda rozšířila svůj příspěvek ve výši 4 000 EUR (zhruba 100 tisíc Kč) na pořízení nového elektromobilu a příspěvek ve výši 3 000 EUR (zhruba 75 tisíc Kč) na pořízení hybridního automobilu až do konce příštího roku. Dle Ministerstva hospodářství a energetiky cílí země na jeden milion elektromobilů.

„Počet žádostí se neustále zvyšuje, sice pomaleji než jsme doufali, ale o to důležitější je zajistit pokračování podpory,“ řekl spolkový ministr hospodářství a energetiky, Peter Altmaier.

Asociace BDEW ve svých projekcích ovšem počítá až s 10 miliony elektromobilů do roku 2030, které budou podle jejich názoru potřeba, aby země splnila klimatické cíle pro sektor dopravy. Každý milion elektromobilů pak přispěje zvýšením poptávky o zhruba 2-3 TWh elektrické energie za rok.

Dožene Německo v elektromobilitě Norsko?

Německý automobilový trh je největším v Evropě, v prodeji elektromobilů ale doposud zaostával za Norskem. Dle dat S&P Global Platts Analytics však prodeje v obou zemích za první čtvrtletí dosáhly 23 tisíc prodaných kusů.

V Německu je v současné době registrováno zhruba 100 000 elektromobilů a čtyřikrát více automobilů s hybridním pohonem. Spolu s rostoucím počtem elektromobilů roste i počet nabíjecích stanic, kterých je po Německu přes 17 tisíc.

Zdroj úvodní fotografie: Volkswagen

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *