Domů
Elektromobilita
Studie: trh s dobíjecími stanicemi pro elektromobily ve Spojeném království letos vzroste o 29 %

Studie: trh s dobíjecími stanicemi pro elektromobily ve Spojeném království letos vzroste o 29 %

Nová studie poradenské společnosti Delta-EE předpokládá, že trh s dobíjecími místy pro elektromobily ve Spojeném království letos zaznamená 29% meziroční nárůst. Naopak prodeje samotných elektromobilů letos v důsledku dopadů pandemie koronaviru klesají. 

Studie konzultační společnosti Delta-EE, která se zabývala rozvojem elektromobility ve Spojeném království, předpokládá výrazný růst trhu s dobíjecími stanicemi v zemi. Konkrétně by měl meziroční nárůst činit 29 %. U projede nových elektromobilů společnost v roce 2020 v důsledku pandemie onemocnění COVID-19 naopak očekává snížení až o 30 %.

„Věříme, že instalace dobíjecích míst budou ve všech segmentech i nadále růst, a to za obnovené vládní podpory. Jak víme, dostupnost dobíjecích stanic je jednou z klíčových překážek pro rozšíření elektromobility. Těšíme se na co nejrychlejší přechod k elektromobilitě. Pokud bude kladen větší důraz na budování infrastruktury, mohli bychom být svědky rychlejšího rozšíření v souladu s vizí vlády,“ řekl John Murray, vedoucí oddělení elektromobility ve společnosti Delta-EE.

Studie dále ukazuje, že podíl dobíjecích stanic instalovaných na veřejných místech a těch doma či na pracovištích zůstane na stejné úrovni. Podíl rychlodobíječek v místech jako jsou nákupní centra a hotely do roku 2030 klesne z 18 % na 6 % zejména z důvodu očekávaného nárůstu počtu pomalejších nabíjecích stanic. Rychlodobíjecí stanice na britských ulicích přitom mají do roku 2030 představovat pouze méně než 2 % z těchto stanic.

„Společnost BP nedávno prostřednictvím výzkumu ve Francii, Německu, Španělsku a Spojeném království odhalila, že dostupnost nabíjecích stanic je na druhém místě největších překážek pro přijetí elektromobility. Také uvádí, že ultrarychlé nabíjení bude klíčovým pro přijetí elektromobility u veřejnosti. Soukromý a veřejný sektor bude muset spolupracovat, aby se toto stalo skutečností,“ dodal Murray.

Do roku 2030 bude většina nabíjecích stanic stále nainstalována doma, a to 71 %. Společnost Delta-EE očekává v následujících deseti letech největší nárůst (o 7 %) počtu dobíjecích míst na pracovištích.

Zdroj úvodního obrázku: Renault UK

Komentáře

(2)

pr

18. červen 2020, 10:21

Zajímalo by mne, zda ve spojeném království budou elektromobily ničit podobně jako naši policajti. Už za socialismu všem elektrikářům od minimálně střední školy bylo vštěpováno do hlavy, že pouze policista dobíjí při ranním mrazíku akumulátor obuškem. Všichni ostatní akumulátor nabíjejí nabíječkou.

Bohužel u nás byla na ministerstvo pro místní rozvoj přijata do pracovního poměru nějaká blíže nespecifikovaná bytost u které nebyla provedena vstupní lékařská prohlídka a tento "Švejk" (notorický b..) propašoval do zákona o pohonných hmotách pojem dobíječka. Asi měl na mysli výbojnou hlídku policie ČR, která se má o nepohodlné elektromobily postarat s "péčí řádného hospodáře" obvyklou v ČR.

p.s.: V žádném íšopu dobíječku mobilu neseženete! Všude mají pouze nabíječky.

Antonín Mikeš

18. červen 2020, 16:58

Tak se podíváme co nám o tom říká odborná literatura..

https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=Dobijecka

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.