Domů
Elektromobilita
Studie: trh s dobíjecími stanicemi pro elektromobily ve Spojeném království letos vzroste o 29 %
Zdroj: Renault UK
Zdroj: Renault UK

Studie: trh s dobíjecími stanicemi pro elektromobily ve Spojeném království letos vzroste o 29 %

Nová studie poradenské společnosti Delta-EE předpokládá, že trh s dobíjecími místy pro elektromobily ve Spojeném království letos zaznamená 29% meziroční nárůst. Naopak prodeje samotných elektromobilů letos v důsledku dopadů pandemie koronaviru klesají. 

Studie konzultační společnosti Delta-EE, která se zabývala rozvojem elektromobility ve Spojeném království, předpokládá výrazný růst trhu s dobíjecími stanicemi v zemi. Konkrétně by měl meziroční nárůst činit 29 %. U projede nových elektromobilů společnost v roce 2020 v důsledku pandemie onemocnění COVID-19 naopak očekává snížení až o 30 %.

„Věříme, že instalace dobíjecích míst budou ve všech segmentech i nadále růst, a to za obnovené vládní podpory. Jak víme, dostupnost dobíjecích stanic je jednou z klíčových překážek pro rozšíření elektromobility. Těšíme se na co nejrychlejší přechod k elektromobilitě. Pokud bude kladen větší důraz na budování infrastruktury, mohli bychom být svědky rychlejšího rozšíření v souladu s vizí vlády,“ řekl John Murray, vedoucí oddělení elektromobility ve společnosti Delta-EE.

Studie dále ukazuje, že podíl dobíjecích stanic instalovaných na veřejných místech a těch doma či na pracovištích zůstane na stejné úrovni. Podíl rychlodobíječek v místech jako jsou nákupní centra a hotely do roku 2030 klesne z 18 % na 6 % zejména z důvodu očekávaného nárůstu počtu pomalejších nabíjecích stanic. Rychlodobíjecí stanice na britských ulicích přitom mají do roku 2030 představovat pouze méně než 2 % z těchto stanic.

„Společnost BP nedávno prostřednictvím výzkumu ve Francii, Německu, Španělsku a Spojeném království odhalila, že dostupnost nabíjecích stanic je na druhém místě největších překážek pro přijetí elektromobility. Také uvádí, že ultrarychlé nabíjení bude klíčovým pro přijetí elektromobility u veřejnosti. Soukromý a veřejný sektor bude muset spolupracovat, aby se toto stalo skutečností,“ dodal Murray.

Do roku 2030 bude většina nabíjecích stanic stále nainstalována doma, a to 71 %. Společnost Delta-EE očekává v následujících deseti letech největší nárůst (o 7 %) počtu dobíjecích míst na pracovištích.

Zdroj úvodního obrázku: Renault UK

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
pr
18. červen 2020, 10:21

Zajímalo by mne, zda ve spojeném království budou elektromobily ničit podobně jako naši policajti. Už za socialismu všem elektrikářům od minimálně střední školy bylo vštěpováno do hlavy, že pouze policista dobíjí při ranním mrazíku akumulátor obuškem. Všichni ostatní akumulátor nabíjejí nabíječkou.

Bohužel u nás byla na ministerstvo pro místní rozvoj přijata do pracovního poměru nějaká blíže nespecifikovaná bytost u které nebyla provedena vstupní lékařská prohlídka a tento "Švejk" (notorický b..) propašoval do zákona o pohonných hmotách pojem dobíječka. Asi měl na mysli výbojnou hlídku policie ČR, která se má o nepohodlné elektromobily postarat s "péčí řádného hospodáře" obvyklou v ČR.

p.s.: V žádném íšopu dobíječku mobilu neseženete! Všude mají pouze nabíječky.

Antonín Mikeš
18. červen 2020, 16:58

Tak se podíváme co nám o tom říká odborná literatura..

https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=Dobijecka

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se