Domů
Elektromobilita
Tradiční londýnské černé taxíky se brzy objeví i v dalších velkých městech

Tradiční londýnské černé taxíky se brzy objeví i v dalších velkých městech

Společnost London Taxi Company má v plánu rozšířit pole své působnosti. Tato společnost, vlastněná čínskou společností Geely, nedávno dokončila úpravy továrny pro výrobu TX5 plug-in hybrid taxi, typického černého londýnského taxi. Vozy se tak zřejmě rozšíří i do jiných evropských metropolí.

Čínská společnost Geely vlastní kromě London Taxi Co rovněž i původem švédské Volvo. Vozidlo bylo představeno v Paříži, kde by se také mělo objevit jako první do roku 2018, jelikož problémy se smogem způsobeným dopravou jsou zde již závažné. Mezi další města, kde by se měly taxíky objevit, patří například Barcelona, Oslo, Amsterdam a Berlín.

Jedná se o vůz, který je pro své pasažéry a jejich zavazadla co do prostoru velice velkorysý. Společnost doufá, že se tento taxík na evropském kontinentu v silně urbanizovaných oblastech rozšíří a částečně se tím vyřeší problémy s ovzduším. Paříž dokonce přijala opatření, které s platností od příštího měsíce zakáže v pracovní dny jízdu s automobily staršími 20 let.

„Většina velkých evropských měst má problém se znečištěným ovzduším,“ říká Peter Johansen, ředitel výrobního závodu vozů, který v roce 2013 koupila společnost China’s Zhejiang Geely Holding Group Co. Podle něj se doteď elektromobily v rámci taxi služeb nerozšiřovaly právě kvůli omezenému výběru vhodných vozů.

Ambice vozu však sahají až za hranice taxi služeb

Taxi se bude vyrábět blízko anglického města Coventry. Kromě využití v rámci taxi společnost rovněž uvažuje o dnes populárním sdílení vozů, kdy by je mohla nabídnout společnostem, mezi něž se řadí například Uber s konkurencí, kteří se v této oblasti angažují. O cenách a dojezdu se ovšem zatím mlčí.

Zdroj úvodní fotografie: independent.co.uk

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Další krok k elektromobilitě. V Norsku se otevřela obří továrna na recyklaci baterií
25. květen 2022, 06:23
Hyundai chce dát 5,5 miliardy dolarů na závod na elektromobily v USA
20. květen 2022, 21:11
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se