Domů
Elektromobilita
Volkswagen chystá masivní investice ve výši 44 miliard eur do elektromobility

Volkswagen chystá masivní investice ve výši 44 miliard eur do elektromobility

Volkswagen očekává, že se stane nejziskovějším výrobcem elektromobilů. K tomuto cíli mají pomoci masivní investice v následujících letech, které se mají vyšplhat až do výše 44 miliard eur. S informací přišel výkonný ředitel společnosti Volkswagen Herbert Diess.

Německý automobilový gigant Volkswagen vynaloží téměř 44 miliard eur (1 140 miliard korun) na vývoj a výzkum elektromobility do roku 2023. Volkswagen se zaměří na vývoj elektromobilů, autonomních vozidel a nových služeb v oblasti elektromobility. Bude přitom spolupracovat s americkou automobilkou Ford.

Výkonný ředitel Herbert Diess doufá, že do konce tohoto roku bude uzavřena rámcová dohoda s Fordem. Diess dodává, že fúze s Fordem nebyla na pořadu jednání a také řekl, že neexistují žádné plány na kapitálovou účást v americké společnosti.

Dozorčí rada německého Volkswagenu hlasovala o dalekosáhlých plánech kapitálových výdajů na zahájení výroby elektrických vozidel v Evropě. Jedná se o nejradikálnější posun ve strategii Volkswagenu od roku 2015.

Volkswagen připraví plány na tři nové továrny na výrobu elektromobilů. Dále prozkoumá možná spojenectví s partnery v oblasti baterií a konkurenčních automobilek. Cílem společnosti je zvýšit produktivitu svých továren o 30 % do roku 2025.

„Společnost Volkswagen musí být efektivnější, produktivnější a výnosnější, aby mohla financovat vysoké výdaje v budoucnosti a tím zůstala konkurenceschopná,“ uvedl Herbert Diess.

Obavy z nezaměstnanosti

Odbory, které kontrolují polovinu míst v dozorčí radě společnosti Volkswagen, musí souhlasit s plány na vytvoření roční výrobní kapacity na úrovni jednoho milionu elektromobilů do roku 2025. Odbory mají zároveň obavy, že montáž elektromobilů bude vyžadovat méně pracovníků.

Německý automobilový průmysl zaměstnává zhruba 436 000 pracovníků ve výrobě benzinových a dieselových vozidel. Zaměstnanost je zavedením elektromobilů ohrožena, protože automobily se spalovacím motorem mají v motorovém prostoru kolem 1400 komponent oproti přibližně 200 komponentům u elektromobilů.

Vedení společnosti Volkswagen tento týden představilo plány na přeměnu automobilových závodů ve Zwickau, Emdenu a Hannoveru, aby vyráběly elektromobily. Zároveň poskytlo záruky práce pro stávající pracovníky těchto tří závodů do roku 2028.

Zdroj úvodní fotografie: Live Mint

Komentáře

(3)

hariprasad

25. listopad 2018, 12:42

Cit. "protože automobily se spalovacím motorem mají v motorovém prostoru kolem 1400 komponent oproti přibližně 200 komponentům u elektromobilů" Na jednu stranu je v této větě obsažena podstata budoucí úspěšnosti elektromobilů, na druhou stranu je jasné, že kapacity budou potřeba jinde. Výroba baterií a silových komponent bude vyžadovat rekvalifikaci, ale o pracovní místa bych se zase až tak neobával.

petrik

25. listopad 2018, 16:17

Novy byznys pro zlodeje a prekupniky.......

loudil

26. listopad 2018, 16:00

Hlavním soupeřem Volkswagenu bude Čína. Ta je první ve výrobě i prodejích elektroaut.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.