Domů
Energetika v ČR
Net4Gas dostal za zneužití dominance pokutu 10 mil.Kč od ÚOHS

Net4Gas dostal za zneužití dominance pokutu 10 mil.Kč od ÚOHS

Společnost Net4Gas, která zajišťuje mezinárodní přepravu plynu přes Českou republiku, dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu deset milionů korun za zneužití dominantního postavení. Pokuta není pravomocná a firma se proti ní může odvolat, informoval dnes úřad v tiskové zprávě. Vyjádření společnosti ČTK zjišťuje.

Důvodem pro uložení pokuty bylo jednání Net4Gas s firmou SPP Storage, která chtěla připojit svůj zásobník plynu v Dolních Bojanovicích k přepravní soustavě plynu v zemi. „Od roku 2015 do roku 2019 Net4Gas předkládala znevýhodňující podmínky a na sjednání těchto podmínek bez objektivně ospravedlnitelných důvodů trvala, čímž neumožnila společnosti SPP Storage uzavřít smlouvu o připojení,“ uvedl úřad v tiskové zprávě.

Podle úřadu tím Net4Gas zneužila své dominantní postavení na trhu se zemním plynem v České republice. Proti rozhodnutí úřadu může společnost podat rozklad k předsedovi ÚOHS Petru Mlsnovi.

Ilustrační foto

Jak Net4Gas uvádí na svých internetových stránkách, je držitelem výlučné licence pro přepravu zemního plynu v Česku. ÚOHS upozornil, že podle energetického zákona má povinnost připojit k soustavě každého, kdo o to požádá a splňuje podmínky připojení. Jednáním Net4Gas se podle zprávy úřadu zabýval i Energetický regulační úřad, který jeho postup posuzoval z hlediska plnění podmínek stanovených energetickou legislativou.

Loni stoupl čistý zisk Net4Gas meziročně o 13,5 procenta na 3,3 miliardy korun. Tržby proti roku 2018 vzrostly o 9,8 procenta na 8,1 miliardy korun.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
PetrV
4. únor 2021, 17:33

Nojo, zisky po zdanění putují důchodcům do helmutova a kanady. To byl prodej od vitaskove, sobotky a dalších socanů... slepice.

pr
4. únor 2021, 19:25

Vitásková a socan - že vy nás chcete utlouct se smíchy?

A k těm ziskům - za prvé do zahraničí jdou nezdaněné poplatky za "značku" a za druhé už 30 let platí že kdo vlastní, ten si se svým majetkem dělá co se mu zlíbí. Jste snad proti? Raději ty firmy nakupujte. Bude to přínosnější.

PetrV
4. únor 2021, 19:33

Mi nikdo nenabídl firmu, za peníze, abych ji měl za 3 roky zpátky ze zisku. Proto je vitásková socanka. Topol s romanem, křetínským sosá energetiku výrazněji.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se