Domů
Elektřina
EIB chce během 5 let investovat 100 mld. dolarů do boje proti změnám klimatu

EIB chce během 5 let investovat 100 mld. dolarů do boje proti změnám klimatu

Skupina Evropská investiční banka (European Investment Bank Group – Skupina EIB), do které spadá Evropská investiční banka a Evropský investiční fond, bude i nadále ve velkém investovat do projektů zaměřených na boj proti změnám klimatu. Z 83,8 mld. eur investovaných v roce 2016 šlo více než 19 miliard právě do této oblasti. 

President EIB Werner Hoyer v úterý při oznámení výsledků skupiny EIB za rok 2016 uvedl, že se EIB bude i v příštích 5 letech zaměřovat na financování investic proti změnám klimatu. Investice by měly v období 2017 až 2021 dosáhnout 100 miliard dolarů.

„V příštích pěti letech jsme odhodláni poskytnout 100 miliard dolarů na projekty proti změnám klimatu, což je nejvíce ze všech multilaterálních institucí. Tento druh vedení v oblasti klimatických otázek je nyní klíčový. Minulý týden v Davosu urgoval čínský prezident Xi všechny země, aby dodržovaly Pařížskou klimatickou dohodu. Se změnou ve světových pořádcích z minulého víkendu musíme my, Evropané, vést svobodný svět proti klimaskeptikům,“ řekl ve své řeči Werner Hoyer.

Hoyer tak ve své řeči narážel na očekávanou změnu klimatické politiky USA, kterou v minulosti několikrát avizoval nový americký prezident Donald Trump. Trump mimo jiné přislíbil podporu americkému ropnému a uhelnému průmyslu.

EIB Group investovala  v roce 2016 celkem 83,8 miliard eur do projektů o celkové hodnotě 280 miliard eur. Více než 19 miliard eur šlo do investic zaměřených proti změnám klimatu. Zbylé finanční prostředky šly zejména do infrastruktury, inovací, vysokorychlostních sítí či environmentálních projektů.

Úvodní fotografie: President EIB Werner Hoyer na tiskové konferenci 24. ledna 2017. Zdroj: www.eib.org

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Ceny elektřiny stoupnou meziročně o 86 procent, říká neveřejná vládní analýza
22. červen 2022, 07:05
Ušetřit za elektřinu jde i bezbolestně. Stačí zkontrolovat jistič
21. červen 2022, 14:39
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se