Domů
Evropská Unie
EU přispěje 300 milionů euro na energetické projekty v Africe
Obnovitelné zdroje energie: Zdroj: Public Domain (Pixabay)

EU přispěje 300 milionů euro na energetické projekty v Africe

Evropská komise oznámila přípravu téměř dvou desítek nových projektů z oblasti rozvoje obnovitelných zdrojů v Africe. Na projekty, jež si vyžádají investice o hodnotě bezmála 5 miliard euro, EU plánuje přispět 300 miliony euro.

Nové projekty podle komise rovněž přispějí k jejím energetickým cílům v Africe pro rok 2020, kterými jsou zajištění přístupu 30 milionům obyvatel k udržitelné energii, dosažení roční úspory emisí o hodnotě 11 milionů tun oxidu uhličitého a navýšení výkonu afrických obnovitelných zdrojů o 5 GW.

„Těmito 19 novými projekty, s potenciální hodnotou investic ve výši 4,8 miliard euro, Evropská unie plní své sliby. Proměňujeme své závazky v reálné projekty se skutečným dopadem. EU tak znovu potvrzuje svou vedoucí roli v podpoře afrického kontinentu v rozvoji obnovitelné energetiky pro zlepšení přístupu obyvatel Afriky k energii.“

Neven Mimica, eurokomisař pro mezinárodní spolupráci a rozvoj

Cíl Evropské komise o navýšení výkonu afrických OZE o 5 GW tak tvoří polovinu z 10GW cíle Africké iniciativy pro obnovitelnou energii, kterou představila Africká unie na klimatické konferenci v Paříži.

Podpora EU je pro Afriku klíčová

Evropská unie je pro Afriku klíčovým protějškem při spolupráci na rozvoji udržitelné energetiky. Celkové investice do nových projektů, na které EU přislíbila přispět 300 milionů euro, mají dosáhnout téměř 5 miliard euro a zajistit Africe 1,8 GW nového výkonu v obnovitelných zdrojích.

Evropská komise, členské země i finanční instituce unie přislíbily podpořit iniciativu skrz současné finanční nástroje a mechanismy. Celkově by mezi lety 2014 a 2020 mělo na projekty udržitelné energie v oblasti subsaharské Afriky putovat z finančních zdrojů EU přibližně 2,7 miliardy euro.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.