Domů
Německo
Německo se připravuje na možné přerušení dodávek ruského plynu, řekl Scholz
Zdroj: Nord Stream

Německo se připravuje na možné přerušení dodávek ruského plynu, řekl Scholz

Německo
10 komentářů
28. duben 2022, 15:15
ČTK

Německo se musí připravit na možné přerušení dodávek ruského plynu; zatím může jen spekulovat, co se Kreml rozhodne udělat. Prohlásil to dnes německý kancléř Olaf Scholz na společné tiskové konferenci s japonským premiérem Fumiem Kišidou v Tokiu. Oba státníci se při jednání shodli, že je zapotřebí přijmout k ruské invazi na Ukrajinu tvrdý postoj.

Německo podle Scholze usiluje o bližší vztahy se zeměmi v asijsko-pacifickém regionu, které sdílejí stejné demokratické hodnoty, ať už je to Japonsko, Austrálie, Jižní Korea či Indie.

Japonsko je první zemí regionu, kterou Scholz jako kancléř navštívil. Agentura Reuters připomněla, že Scholzova předchůdkyně Angela Merkelová v oblasti jako první navštívila komunistickou Čínu, která se na rozdíl od Tokia zdržela kritiky Ruska za jeho nevyprovokovaný útok na Ukrajinu. „Není náhodou, že moje cesta do tohoto regionu mě zavedla sem, do Tokia,“ podotkl Scholz.

Japonský premiér Kišida prohlásil, že jeho vláda posoudí žádosti Ukrajiny o pomoc a zváží, co pro ni Japonsko může v souladu se svými zákony udělat. Kišidův kabinet uvalil sankce na množství ruských subjektů, slíbil Ukrajině velkou finanční pomoc a uvedl, že urychlí proces snižování závislosti Japonska na dodávkách energií z Ruska. „Budeme diverzifikovat energetické zdroje a přestaneme v dřívějším termínu dovážet ruské uhlí,“ řekl dnes Kišida.

Kromě Ukrajiny byla předmětem rozhovorů v Tokiu také otázka Číny. Scholz a Kišida vyjádřili obavy ohledně porušování lidských práv v Hongkongu a čínské Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. Rovněž pak uvedli, že nesouhlasí s jakýmikoli snahami změnit status quo v Jihočínském a Východočínském moři.

Potřebujete být v obraze ohledně německé energetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti německé energetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
V německé jaderné elektrárně, která má být rezervou pro energetickou krizi, musí proběhnout naléhavé opravy. Netěsní ventil
22. září 2022, 15:41
Německá vláda přebírá kontrolu v Uniperu. Usnadní tím i dodávky zemního plynu do Česka
21. září 2022, 09:45
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(10)
Vojvodik Petr
28. duben 2022, 16:53

A to jak, fouká na vetrníky?

miro novak
28. duben 2022, 17:07

robis si z nemeckych zelenych srandu?

Vojvodik Petr
28. duben 2022, 21:06

Nový malíř pokojů áda?

Rejpal
28. duben 2022, 21:44

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

to jsou hlášky nevyprovokovaný útok na Ukrajinu a starost o lidská práva v Honkongu , Nacistické oddíly zabili na východě ukrajiny 14 700 lidí včetně 300 dětí do 5 let , (jestli byl něco nevyprovokovaný útok tak to byl utok NATO na Jugoslávii). U nás se vyhazují lidi z práce za to , že mají jiný názor než oficiální vládní propaganda , která běží ve všech "nezávislých médiích" a nebo jsou lidé za svoje názory i stíháni a odsuzováni na Slovensku člen EU už probíhá kriminalizace opozice a v ČT máme propagandu jak v 50 tých letech a tito lidé se ještě nestydí mluvit o špatném stavu lidských práv v Číně , přitom dnes na tom jsme stejně jako Číňani , přitom oni jsou za ta omezení alespoň efektivní postaví jadernou el. za 5 let u nás trvá 10 let jen povolení a dalších 15 let výstavba.

Apropo USA právě vyhrožují Šalamounovým Ostrovům za to, že podepsali bezpečnostní

dohodu s Čínou prý jejiich suverenita není neomazená. Ještě před 2 měsíci trvdili , že každý stát si může svojí bezpečnost zajistit jak chce. A proto Ukrajina půjde do NATO. Podle logiky současné propagandy by na USA měla EU uvalit sankce.... To jen pro dokreslení v jakém morálním bahně se dnes západ nachází.

.

Lukáš
28. duben 2022, 22:29

Slusna konspiracia na to ze je este len stvrtok vecer, ale zabudol si este na zidojasterov a pana Sorosa, ziadne vykricniky a ziadne velke pismena v celom slove alebo vete.

Preto davam iba 5/10.

Rejpal
30. duben 2022, 00:04

Pokud chcete smazat příspěvek , který říká nepříjemnou pravdu, pak ho smažte celý a ne že si vyberete půlku a zbytek tam necháte. Pak to totiž neříká to co já jsem chtěl vyjádřit, ale něco. Jinak jsem se koukal na pravidla a příspěvek který jste smazali neporušoval z nich nic. Byl přímou reakcí na článek a popisoval skutečnost. Naopak to co jste tam nechali, už bez kontextu pravidla porušuje. Tento postup nechápu , jinak příspěvek mám uložený , ale tapetovat tady nebudu není to důstojné.

Richard Vacek
28. duben 2022, 23:07

Prostě EU politici nás ve shodě s Putinem hodlají připravit o levné ruské suroviny. Měli bychom je vyměnit a zvolit politiky, kteří nám zajistí přístup k levným ruským nerostným zdrojům.

JVr
29. duben 2022, 07:59

Levné nejsou a nebudou, taky to dalo Putinovi práci vymyslet, jak je vyšroubovat tam, kam je vyšrouboval a válka něco stojí, přeci je nebude do EU posílat zadarmo. Takže silně pochybuji, že by nově zvolení politici mohli na současné situaci s "levnými" surovinami z Ruska cokoliv udělat. Navic jak ukázaly volby v posledních měsících voliči netouží své zvolené zástupce příliš měnit.

Takže sněte a konspirujte dál, ale je to dost mimo realitu ;)

petr
29. duben 2022, 10:09

Dobrý den, nemáte horečku, že píšete takové bludy ? Rusáci nás pěkně nachytali na levném plynu před rokem a teď nás sprostě vydírají. S takovou chátrou dělat obchod může jen blázen a nebo jejich vlezdo.... troll

miro novak
30. duben 2022, 08:53

Petr, ze ty nepoznas vyznam slova vydirat, ze?

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se