Německý provozovatel přenosové soustavy Amprion znovu otevřel tendry na výstavbu systémových elektráren

16. srpen 2019, 07:17
DomůNěmeckoNěmecký provozovatel přenosové soustavy Amprion znovu otevřel tendry na výstavbu systémových elektráren

Jeden ze čtyř německých provozovatelů přenosové soustavy Amprion znovu otevřel tendry na výstavbu dvou 300MW systémových elektráren, které mají od října 2022 pomáhat stabilizovat německou přenosovou soustavu. Uvedené elektrárny patří mezi čtyři 300MW zdroje, které mají být vybudovány na jihu Německa kvůli zajištění bezpečnosti dodávek elektřiny v kritickém období po roce 2022.

Minulý rok v létě zahájili tři provozovatelé německé přenosové soustavy – Amprion, TenneT a TransnetBW, tendry na výstavbu čtyř 300MW flexibilních systémových elektráren, které mají od října 2022 pomoci se stabilizací elektrizační soustavy poté, co budou odstaveny poslední německé jaderné elektrárny.

Tendry byly rozděleny do čtyř částí:

  • Část A – 300 MW (Amprion/TenneT)
  • Část B – 300 MW (TransnetBW)
  • Část C – 300 MW (Amprion)
  • Část D – 300 MW (TenneT)

První kontrakt (část D) byl udělen v lednu letošního roku společnosti Uniper, která vybuduje nový plynový blok v elektrárně Irsching v jižním Bavorsku. Investiční výdaje by měly dosáhnout 200 mil. eur.

Další dva tendry (části A a C) byly v březnu letošního roku bez udání důvodu zrušeny. Čtvrtý tendr (část B) pokračuje podle plánu.

Podle zahraničního serveru Platts nyní Amprion znovu otevřel dříve zrušené tendry pro části A a C.

„Amprion si v červenci vyžádal nové nabídky pro skupinu C,“ uvedl mluvčí společnosti s tím, že společný tendr s TenneTem v rámci skupiny A byl také znovu otevřen a nabídky jsou očekávány v polovině září.