Německá energetická společnost RWE v úterý oznámila, že kvůli nucenému omezení těžby hnědého uhlí v lomu Hambach v důsledku soudního příkazu zabraňujícímu vykácení Hambašského lesa bude v příštím roce snížena produkce elektřiny v elektrárnách Neurath a Niederaussem o 9 až 13 TWh. K mírnému snížení plánované produkce elektřiny v uvedených zdrojích dojde pravděpodobně již letos.

Zahraniční server Platts v úterý informoval o snížení plánované výroby elektřiny v hnědouhelných elektrárnách Neurath a Niederaussem, jejichž celkový instalovaný výkon dosahuje 7 GW, až o 300 GWh v letošním roce a o 9 až 13 TWh v roce 2019. V loňském roce vyrobily uvedené elektrárny přes 50 TWh elektřiny.

{„country“:“GER“,“type“:“BAR“,“from“:“2017-01-01″,“to“:“2017-12-31″,“caption“:“Výroba elektřiny v Německu v loňském roce.“,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_generated_electricity_data.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2017-01-01″,“end_date“:“2017-12-31″}

Soudní příkaz zabraňující vykácení Hambašského lesa bude podle RWE v příštím roce znamenat snížení produkce uhlí o 10-15 milionů tun z původně plánovaných 40 milionů tun. Ve zbytku letošního roku bude těžba poznamenána pouze mírně, podle RWE bude nižší o zhruba 300 tisíc tun proti plánu.

RWE koncem září uvedla, že zastavení těžby kvůli ochraně zbytku Hambašského lesa by pro společnost znamenalo ztrátu až 5 miliard eur. Společnost očekává, že soudní řízení týkající se rozšíření těžby na lomu Hambach může trvat až do roku 2020 a že finální rozhodnutí nepadne dříve než na konci roku 2020.

Proti plánovanému vykácení lesa se zvedla silná vlna odporu ze strany ekologických aktivistů. Začátkem října protestovalo u Hambašského lesa za zachování tohoto lesa a za konec využívání uhlí k výrobě elektřiny na 50 000 aktivistů.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *