Domů
Obnovitelné zdroje
Amazon pokračuje v investicích do obnovitelných zdrojů energie

Amazon pokračuje v investicích do obnovitelných zdrojů energie

Americká společnost Amazon ve čtvrtek zveřejnila své plány pro tři projekty zaměřené na obnovitelné zdroje v USA a Spojeném království. Plánované projekty mají společnosti pomoci dosáhnout plánu pokrývat do roku 2024 80 % spotřeby elektřiny z obnovitelných zdrojů, tento podíl pak má do roku 2030 narůst na 100 %. Do roku 2040 by se firma chtěla stát uhlíkově neutrální.

Dva ze tří oznámených projektů se mají nacházet v USA. Třetí projekt má být vybudován ve Skotsku, kde společnost zatím podobné projekt nemá. Celkový instalovaný výkon všech tří projektů činí 265 MW, odhadovaná roční celková výroba elektřiny pak má činit 670 GWh. Po celém světě Amazon v současnosti vlastní téměř 70 projektů obnovitelných zdrojů o celkovém instalovaném výkonu 1600 MW a roční výrobě 4,6 TWh.

Nové projekty OZE jsou dalším posílením odhodlání splnit závazky, které si společnost v rámci boje se změnami klimatu zadala. Podle společnosti jsou výrazné investice v tomto odvětví zásadním krokem při řešení globální uhlíkové stopy společnosti.

Největší korporátní PPA dohoda ve Spojeném království

Nejnovější evropský projekt společnosti, který se má nacházet na poloostrovu Kintyre, má být největší korporátní dohoda o nákupu energie (PPA) pro větrnou energii ve Spojeném království. Instalovaný výkon plánované větrné elektrárny činí 50 MW. Odhadovaná roční výroba má činit přibližně 168 GWh.

Dva nové solární projekty ve Spojených státech plánuje Amazon vybudovat v Severní Karolíně a ve Virginii, v obou státech již společnost vlastní podobné projekty. Celkový instalovaný výkon plánovaných zdrojů má činit 215 MW, odhadovaná roční výroba pak činí téměř 501 GWh. Všechny tři plánované projekty mají být dokončeny a začít dodávat energii do sítě v roce 2021.

Speciální web pro sledování plnění slíbených cílů

Za účelem zpřístupnění informací o plnění cílů Amazon zprovoznil speciální webové stránky, na kterých je možné dohledat kromě aktuálních cílů, které si společnost stanovila, také informace o současné uhlíkové stopě společnosti a další metriky hodnocení udržitelnosti.

Zdroj úvodního obrázku: Ian Sutton

Komentáře

(3)

Milan Vaněček

26. říjen 2019, 18:59

Když jedu na chalupu po D11 tak vidím za Prahou obrovské velkosklady, bez fotovoltaiky na střeše. A co Amazon, už má fotovoltaiku i v ČR na svých velkoskladech? Anebo jen kecá a kecá?

Doufám že PR Amazonu mi odpoví.

energetik

26. říjen 2019, 22:43

Možná čekají až bude zrušen ten 10kW limit, já bych počkal.

Emil

27. říjen 2019, 18:47

A co Milan Vaněček, už má fotovoltaiku na své střeše, nebo jen kecá a kecá?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.